wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-04-27| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

3 mln km kw. nowych zdjęć w Mapboxie

Użytkowane przez różne popularne serwisy internetowe cyfrowe mapy firmy Mapbox wzbogacono właśnie o wysokorozdzielcze zdjęcia satelitarne pokrywające 3 mln km kw. Aktualizacja objęła również spore fragmenty Polski.


3 mln km kw. nowych zdjęć w Mapboxie

Nowe zobrazowania zakupiono od firmy DigitalGlobe. Co ważne, część z nich pochodzi z najnowszego satelity tej korporacji, czyli WorldView-3, który wykonuje zdjęcia w rozdzielczości nawet 30 cm.

Jak wyjaśniają na swoim blogu przedstawiciele Mapboxa, planując zasięg tej aktualizacji, z jednej strony brano pod uwagę zanonimizowane dane telemetryczne dotyczące położenia urządzeń korzystających z usług tej firmy. Z drugiej strony przeanalizowano, gdzie zobrazowania Mapboxa są kiepskiej jakości, tj. w słabej rozdzielczości lub z chmurami. W ten sposób można było obiektywnie wyznaczyć obszar, gdzie potrzeba lepszych danych jest największa.

Mapbox podkreśla, że aktualizacja oznacza nie tylko dostęp do lepszych zdjęć, ale również ? w dłuższej perspektywie ? do lepszych map. Spółka tworzy je bowiem z wykorzystaniem danych otwartego projektu kartograficznego OpenStreetMap. Jednocześnie dane te są po części tworzone i aktualizowane właśnie za pomocą podkładów satelitarnych Mapboxa.

Z usług kartograficznych firmy Mapbox korzystają takie internetowe serwisy, jak: Foursquare, Pinterest, Evernote, National Geographic, The Guardian czy Financial Times. Część z nich wcześniej używała Map Google, jednak zrezygnowała z nich po wprowadzeniu przez Google opłat.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS