wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-03| Geodezja, Sprzęt, Firma

Nowe zbiory w Muzeum Geodezyjnym WPG

W ostatnich tygodniach zbiory Muzeum Geodezyjnego WPG w Warszawie wzbogaciły się o ponad sto eksponatów, które podzielono na dwie nowe wystawy.


Nowe zbiory w Muzeum Geodezyjnym WPG

Pierwsza ekspozycja poświęcona jest fotogrametrii. Najważniejszym eksponatem jest tu autograf analogowy A5 firmy Wild (fot. poniżej) udostępniony przez Zespół Szkół Technicznych w Toruniu, a także kamera stereometryczna Wild C120.

Na drugiej wystawie można z kolei podziwiać zarówno sprzęt będący na wyposażeniu przeciętnego geodety, np. teodolity czy kierownice, jak i urządzenia, które w swoim czasie stanowiły najwyższą klasę instrumentów geodezyjnych, jak choćby: pierwsze w Polsce dalmierze laserowe, tachimetry elektroniczne czy precyzyjne odbiorniki GPS, a także grawimetry czy giroteodolity. Poza tym na wystawie znajdziemy również odrestaurowane modele wież triangulacyjnych.

Jako jedni z pierwszych dwie nowe wystawy mogli zwiedzać uczestnicy Nocy Muzeów, która odbyła się w Warszawie 14 maja. Odwiedziło je wówczas około 430 gości.

Muzeum Geodezyjne znajduje się w siedzibie Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego przy ul. Nowy Świat 2. Zwiedzanie jest możliwie po uprzednim uzgodnieniu wizyty.

Więcej o nowych ekspozycjach w Muzeum Geodezyjnym WPG wkrótce w GEODECIE

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS