wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-06| Geodezja, GIS, Mapy, Instytucje

Czym chwali się Polska w raporcie EuroGeographics?

EuroGeographics – organizacja skupiająca agencje kartograficzne i katastralne krajów europejskich, w tym GUGiK, opublikowała doroczny raport, w którym poszczególne kraje członkowskie chwalą się swoimi najciekawszymi osiągnięciami z zeszłego roku.


Czym chwali się Polska w raporcie EuroGeographics?

W części poświęconej Polsce Główny Urząd Geodezji i Kartografii zwraca uwagę m.in. na sporą popularność Geoportalu – z 240 oferowanych przez niego usług skorzystało już 24 mln użytkowników. Aktualny poziom dostępności serwisów tego systemu to 99,4% – napisano w raporcie.

GUGiK chwali się ponadto startem trzech dużych projektów finansowanych ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa o łącznej wartości blisko 100 mln euro – to Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej (CAPAP), krajowa baza danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (K-GESUT) oraz II faza budowy zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (ZSIN faza II).

Za swój priorytet GUGiK uznał również szkolenia. W ostatnich latach zorganizowane przez Urząd kursy poświęcone ewidencji adresów oraz infrastrukturze informacji przestrzennej objęły 5 tys. urzędników – napisano w publikacji.

Czym w raporcie EuroGeographics chwalą się inne kraje? Na przykład Czechy opisują postępy w budowie cyfrowego katastru, Niemcy prezentują, jak dane przestrzenne wykorzystywane są w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych oraz w zarządzaniu napływem uchodźców, a Francja omawia wykorzystanie crowdsourcingu. Austria przedstawia natomiast nowe metody udostępniania danych przestrzennych, Estonia skupia się na swojej aplikacji mobilnej, a Szwecja chwali się polityką otwartości danych.

Pobierz raport

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS