wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-08-06| GIS, Mapy

Nowa mapa Europy w Geoportalu

W przeglądarce map rządowego Geoportalu zaktualizowano właśnie przeglądową mapę Europy.


Nowa mapa Europy w Geoportalu

Nowe opracowanie bazuje na danych EuroGlobalMap. To geobaza na poziomie szczegółowości 1:1 000 000, obejmującą swoim zakresem 45 krajów i terytoriów europejskich. Zakres tematyczny EuroGlobalMap obejmuje: granice administracyjne, sieci transportowe i hydrograficzne, ukształtowanie terenu, osadnictwo i obiekty antropogeniczne.

Bazę stworzono w ramach działalności EuroGeographics – organizacji skupiającej agencje kartograficzne i katastralne krajów europejskich, w tym GUGiK.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ostatni raz... Jeśli kogoś interesuje baza na obszar Polski, to można ją pobrać ze stron EuroGrographics - w Google wpisać. Dane na Polskę w tej bazie są sprzed 10 lat (sprawdzone w metadanych udostępnianych przez Eurographics. Ale nic to, np hydrografia dla Włoch jest już pełnoletnia, w Norwegii ma 13 lat (z 2002) a w wielu krajach w ogóle nic nie wiadomo nt. aktualności, np. Słowenia, Serbia, Ukraina, Grecja. Na tle innych w ale nie wypadamy źle. Ciekawe jest że model danych jest mocno inspirowany produktami wojskowymi. Zachodzę w głowę czemu te dane nie są udostępniane w specyfikacji INSPIRE....
 3 
odpowiedz zgłoś
@głąbmapper Czytaj ze zrozumieniem. W tytule jest MAPA EUROPY. Rozumiem, że oznacza to mapę obszaru Europy (w kontekście politycznym lub geologicznym. No chyba mam prawo spodziewać się na mapie Europy naszego kraju. Akurat interesuje mnie stan sie i drogowej z punktu widzenia kartografów z Eurographic. To nie jest mapa Europy, tylko mapa krajów które przekazały dane do projektu. To nie rzyganie, tylko czytanie ze zrozumieniem i próba logicznego myślenia.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
żeby spece od BDOO dobrze to zidentyfikowali brak kodów jest na warstwie drogi. To kiedy będzie ok ?
 1 
odpowiedz zgłoś
to teraz rzygnę ja - a jak się ma morze bałtyckie w górach, granica z Niemcami którzy wraz z rzeką dostali kawałek terenu wgłąb Polski, brak kodów karto dla 250k dla dwóch województw w bdoo ? Mam nadzieję że zamiast zatrucia internetem GUGiK się może w końcu zabierze za robotę i kiedyś poprawi te dane ? Jeśli każda uwaga która stwierdza pewien fakt ma być kwitowana tak jak to zrobiłeś globmaper to lepiej sam idź na odtrucie.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
descartes filozow Bo te wymienione przez ciebie trąbo kraje nie są członkami Eurogeographisc i nie przekazały danych do projektu. Poza tym po co ci ta mapa w Polsce ? Przecież masz dane BDOT i BDOO ? A jeśli chodzi o Bośnie i Hercegowinę czy inne poszukiwania które prowadzisz to nie tutaj - szukaj na geohercegovina.gov.hrv. No a pozatym miłego dnia mam nadzieje że zatrucie przejdzie i przestaniesz rzygać - chociaż pewnie to twój zawód/hobby.
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
Ale za to skartowano fragment Afryki! (pod względem geologicznym :)).
 1 
odpowiedz zgłoś
Nowa Europa fajnie. Wchodzę na geoportal. Wyłączam wszystko z zawartości mapy. Moim oczom ukazuje się nowa Europa. Gdyby kogoś interesowało, to nowa mapa nowej Europy nie przewiduje takich państw jak Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Albania, Europejska część Rosji i Turcji. Ba, nie ma nawet Polski!
 2 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS