wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-22| Mapy, Software

Zawsze świeże mapy w OsmAnd 2.3

Najnowszą wersję mobilnej aplikacji nawigacyjnej OsmAnd wyróżnia funkcja OSM Live pozwalająca na korzystanie z częstych aktualizacji map – nawet raz na godzinę.


Zawsze świeże mapy w OsmAnd 2.3

Funkcja ta jest płatna. Ciekawe jest jednak to, że tylko 30% opłaty trafia do twórców OsmAnda, a pozostałe 70% jest rozdzielane między kartografów wolontariuszy, którzy dołączyli do programu OSM Live. Na razie funkcja ta dostepna jest w wersji beta. Oznacza to, że obejmuje wyłącznie obraz mapy, natomiast wyznaczanie trasy odbywa się na podstawie danych, które aktualizowane są – tak jak dotychczas – w cyklu miesięcznym.

W programie przeprojektowano ponadto interfejs obsługujący markery – czyli dodawane przez użytkownika punkty początkowe/pośrednie/końcowe danej trasy. Od teraz zarządzanie nimi ma być znacznie łatwiejsze.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS