wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-08| Geodezja, GIS, Mapy

Rewelacyjne perspektywy dla rynku mobilnego kartowania

W tej dekadzie wartość światowego rynku mobilnego kartowania ma rosnąć w średnim rocznym tempie aż 20,9% – przewiduje firma badawcza RnR Market Research.


Rewelacyjne perspektywy dla rynku mobilnego kartowania

W 2015 r. roczna wartość sprzedaży w tej gałęzi gospodarki wyniosła 10,28 mld dolarów, a według prognoz RnR Market Research za 5 lat będzie to już 26,60 mld dolarów. Skąd ten duży wzrost? W ocenie analityków wynik on przede wszystkim z szybkiej popularyzacji usług lokalizacyjnych, urządzeń mobilnych oraz szybkiej bezprzewodowej transmisji danych. Największe przychody ma generować rynek Ameryki Północnej, a najszybszy wzrost będzie notowany w krajach Azji i Pacyfiku. Analitycy przewidują ponadto duże zainteresowanie producentów rozwiązaniami działającymi wewnątrz budynków. Wśród branż, które w ciągu najbliższych pięciu lat mają najchętniej korzystać z mobilnego kartowania, analitycy wymieniają: transport, logistykę oraz przemysł medialny i rozrywkowy.

Szczegóły dotyczące tego tematu firma RnR Market Research opublikowała w raporcie pt. „Location Based Services (LBS) and Real-Time Location Systems (RTLS) Market by Location (Indoor & Outdoor), Technology (context-aware, UWB, BT/BLE, beacons, & A-GPS, and others), Software, Hardware, Services, and Application Areas - Global Forecast to 2020”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS