wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-09| Geodezja, Instytucje

Z życia regionów: bielscy geodeci piszą do starosty

Grupa geodetów wystosowała do starosty w Bielsku Podlaskim list, w którym przestrzega przed zapaścią powiatowej geodezji i w konsekwencji paraliżem inwestycji budowlanych w regionie.


Z życia regionów: bielscy geodeci piszą do starosty

O sprawie piszą „Nowiny Bielskopodlaskie”. Jak czytamy w gazecie, owa zapaść miałaby polegać m.in. na zaniechaniu inwestycji czy braku realizacji ustawowych obowiązków polegających na modernizacji EGiB czy wprowadzaniu mapy numerycznej. Geodeci zwracają ponadto uwagę na niekorzystne zmiany w zarządzaniu powiatowym wydziałem geodezji oraz brak rąk do pracy przy obsłudze interesantów.

Starosta podchodzi do uwag geodetów ze zrozumieniem i deklaruje, że z chęcią się z nimi spotka i omówi podniesione przez nich problemy. Zwraca jednocześnie uwagę, że modernizacja powiatowego zasobu geodezyjnego to ogromne i kosztowne przedsięwzięcie, które jest sukcesywnie realizowane również w tym powiecie. Deklaruje, że m.in. w ramach związku celowego powiatów starostwo planuje pozyskać nawet 40 mln zł na cyfryzację map. Jeśli zaś chodzi o brak rąk do pracy, starosta nie wyklucza zatrudnienia nowych pracowników lub usprawnienia procedur w urzędzie.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
40milionów to miało pójść na całe woj na 7 lat z tego co słyszałem. Ale widocznie nie wiem wszystkiego...
 3 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS