wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-05| Geodezja, Instytucje, Kataster

Z życia regionów: geodezyjny bałagan w powiecie świdnickim

Zarząd powiatu świdnickiego złożył doniesienie do prokuratury na swoich poprzedników. Chodzi o poświadczenie nieprawdy, wypłatę pieniędzy za niewykonaną usługę i stratę ponad 150 tys. zł z budżetu powiatu przy okazji modernizacji EGiB.


Z życia regionów: geodezyjny bałagan w powiecie świdnickim

O sprawie pisze „Dziennik Wschodni”. Problemy z jakością powiatowego zasobu wyszły na jaw, gdy ster w powiecie objęła nowa ekipa. Okazało się np., że w jednej z gmin kilka lat po przeprowadzeniu modernizacji EGiB większość działek ma poprzesuwana granice. Stwierdzono też liczne nieprawidłowości w przypadku dróg oraz ksiąg wieczystych.

Powiat zlecił więc wykonanie audytu, a ten potwierdził zarzuty. W związku z tym starostwo złożyło zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Miało ono polegać m.in. na poświadczeniu nieprawdy, podrabianiu dokumentów, a także wyprowadzaniu pieniędzy z urzędu.

Poprzedni starosta broni się, że w powiecie faktycznie były problemy z modernizacją EGiB, a konkretnie firmą, która te prace realizowała, ale starostwo jej nie zapłaciło za wykonane prace i sprawa trafiła do sądu. Nowy starosta zwraca jednak uwagę, że sprawa w sądzie dotyczyła wyłącznie tempa prac, a nie ich jakości.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
POLACTWO polecam książkę Ziemkiewicza, pod tym samym tytułem. Może coś komuś rozjaśni.
 1 
odpowiedz zgłoś
Ludziska Tu nie o geodezje chodzi ale o politykę. A wy skaczecie sobie do gardeł. Nie widzicie tego ??.... Trzeba wykończyć oponenta - zaraz okaże się że wcale nie jest tak źle zrobiona modernizacja, ale będzie już po wyborach. Opanujcie się koledzy geodeci.
 1 
odpowiedz zgłoś
@czytelnik Gdyby "tylko robić swoje" i za swoje to uwierz mi nie byłoby komentarzy albo byłoby ich niewiele;)
 1 
odpowiedz zgłoś
brawo Młody Bo co do zasady internetowi komentatorzy to życiowi przegrani, nieudacznicy, zazdrośnicy, ludzie którzy sami nic albo niewiele pożytecznego w życiu zrobili ale uwielbiają szukać wad u innych, uwielbiają niepowodzenia innych a jeśli ich nie ma to je perfekcyjnie stwarzają - socjologia na temat internetowych komentatorów ma dużo do powiedzenia. Warto poczytać o tym patologicznym zjawisku, a potem nie przejmować się komentarzami tylko robić swoje.
 1 
odpowiedz zgłoś
Młody nie płacz, będą nowe projekty, może i dla ciebie skapnie...
 1 
odpowiedz zgłoś
Komentarze Do roboty to ludzi brakuje, ale do komentowaniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa................ Miłego dnia MOŚCI PANOWIE GEODECI.......
 1 
odpowiedz zgłoś
wierzchołek, 150tyś zł to dopiero wierzchołek góry lodowej, zobaczcie jakie miliony się przelewają przez ZSiN
 2 
odpowiedz zgłoś
do esel Brawo esel - dobrze, że podkreśliłeś destrukcyjną rolę GUGiK, który bez sensu wierzy dużym firmom, które wierzą małym firmom, kóre wierzą jeszcze mniejszym firomom i wszyscy są niekompetentni, nierzetelni, postępują nieetycznie, wbrew kodeksowi prawdziwego geodety - wredny plan GUGiK znowu się powiódł. Esel dzięki, że jesteś ! - ty nasz zbawicielu prawdziwy i obrońco, mistrzu ciętej riposty :)
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
brawo Krystian ... czekamy na kolejne modernizacje, BDOT500 i GESUTy
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
powiat Chodzi o Świdnik nie Świdnicę.
odpowiedz zgłoś
esel o tym na twitterze nie przeczytasz. Tak tylko jak w wiadomościach przed 89:)
 1 
odpowiedz zgłoś
jakość prac I co na to odbierający i nadzorujący obecne prace ZSIN. Tu będzie dopiero jakość, przy zlecaniu podwykonawcom prac dotyczących zasięgu prawa własności za tak niskie ceny. Starostowie i geodeci powiatowi dostaną produkt gorszy od dotychczasowego. Wszyscy zostali wrobieni przez GUGiK przez zlecenie wielkich obiektów dużym firmom, które następnie szukają podwykonawców za dużo niższe kwoty niż dostali za zamówienie. Oby właściciele gruntów w porę zorientowali się jak na mapach wyglądają ich granice, bo jak słychać w większości wykonawcy nie pofatygowali się w teren w celu ustalenia granic.
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
Jednostkowa sutuacja...
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
13 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS