wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-02| Geodezja

Z życia regionów: miliony potrzebne na geodezję

Przeniesienie wszystkich danych geodezyjno-kartograficznych do postaci cyfrowej może wynieść nawet 15 mln złotych. To kwota, jakiej nie tylko powiat piotrkowski, ale także pozostałe samorządy powiatowe nie są w stanie wyasygnować z własnych budżetów – twierdzi starosta piotrkowski Stanisław Cubała.


Z życia regionów: miliony potrzebne na geodezję

Modernizacja zasobu była tematem ostatniego posiedzenia rady powiatu piotrkowskiego. Jak wyliczał w jego trakcie starosta, na terenie powiatu, który zajmuje 142 km kw., znajduje się 350 obrębów ewidencyjnych w 13 jednostkach, ale tylko w dwóch (miasto i gmina Wolbórz) bazy danych zostały już przetworzone do wersji cyfrowej.

Powiatu nie stać, by dokończyć te prace własnymi siłami. Na szczęście jest szansa na pozyskanie środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego – dodał na posiedzeniu starosta. Warunkiem skutecznego aplikowania o 85% dofinansowanie jest zawiązanie samorządowego partnerstwa, które na lipcowym Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego zaproponował Stanisław Cubała – starosta piotrkowski. Wolę utworzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego w lipcu br. wyraziło 15 starostów z powiatów: bełchatowskiego, brzezińskiego, kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, łódzkiego wschodniego, opoczyńskiego, pabianickiego, piotrkowskiego, poddębickiego, radomszczańskiego, rawskiego, tomaszowskiego, wieruszowskiego i zgierskiego.

Pierwszym krokiem do powołania tego związku jest podjęcie jednolitych uchwał i statutu Związku przez rady powiatów. Rada Powiatu Piotrkowskiego właśnie wywiązała się z tego obowiązku – uczyniła to jednomyślnie, podejmując decyzję na ostatniej sesji.

Źródło: Powiat Piotrkowski, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
leniwce ciekawe co ośrodki robiły przez ostatnich 20 lat, że mają taki marny stan zasobu
odpowiedz zgłoś
no to jeszcze rok dwa i związek będzie jak malowany:)
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS