wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-07| Geodezja, Kataster

Łódzkie powiaty chcą modernizować zasób

W minioną środę (1 lipca) w Muzeum – Zamku w Oporowie (powiat kutnowski) odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego, podczas którego dyskutowano m.in. o modernizacji zasobów geodezyjnych.


Łódzkie powiaty chcą modernizować zasób

Celem spotkania było przedstawienie możliwości wykorzystania przez jednostki samorządu terytorialnego szczebla powiatowego środków z RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-20 na modernizację zasobów geodezyjnych i kartograficznych. Działania te miałyby się także przyczynić do zwiększenia dostępności, stopnia wykorzystania i jakości technologii informacyjno-komunikacyjnych. Zebranych gości poinformowano o koncepcji powołania Celowego Związku Powiatów Województwa Łódzkiego.

Obradom przewodniczył Stanisław Cubała – przewodniczący konwentu, starosta piotrkowski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: główny geodeta kraju Kazimierz Bujakowski, dyrektor Łódzkiego Ośrodka Geodezji Jan Schnerch oraz geodeta miasta Piotrków Trybunalski Krzysztof Studziżur.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
polska geodezja Os nie gromadzi takich informacji jak w PL. Np. Tu nikogo nie intersuje przyłacze do np. Toalety publicznej, jak ma to miejsce w PL. OS prowadzi cos w rodzju Krajowego GESUT czyli informacje o np głównych magistralach przesyłowych.W OS pracuje 1200 osób, UK jest 2 x większe i ma 2 x więcje ludnosci. OS zatrudnia fachowców a nie urzędników? Ile jest urzędników PL? Tu nie ma prawa powaitowego czy carów powiatowych? Urzędik nie uczestniczy w procesie tworzenia map do celów proj. Czy w obsłudze inwstycji. Wykonawca nie musie czapkowac przed carem aby zaliczyc operat, zresztą tu nie tworzy się operatów, zamawiającego interesuje tylko finalny produkt w formie cyfrowej.Jesli w Pl przyjąc model ang na bruk poszli by przede wszytkim urzędnicy i firmy-poplecznicy GUGIK-U czyli PGK
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
a możesz geodeto równie szczegółowo choć nieco bardziej rzeczowo przedstawić porównanie do OS w świetle jakości produktów ? Nie pracują na zasadzie naszych spółek skarbu panstwa ponieważ mają nieco inną jakość produktów i cel, i do tego dostosowują strukturę i technologie. Min. wspierają w swojej strategii startupy brytyjskie a nie obce korporacje. Wytwarzają i zarządzają wiedzą a nie kupują usługi oparte o czyjąś wiedzę. Tym się strategicznie różnią od naszych GUGiKów. Tylko po co o tym pisać i tak czytający z GUGiKU zignorują to jako wredny krtyczny wobec polityki GUGiK post frustratów.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
do geod Pracujesz w Ordnance survey i nie rozumiesz ? Przecież oni prowadzą Base map odpowiadająca naszej mapie zasadniczej, przecież oni zatrudniają setki geodetów właśnie do pomiarów każdego najmniejszego kabla, przecież oni prowadzą właśnie taki zasób jak w polsce tylko że są firmą troche na zasadzie naszych spółek skarbu państwa. Dostają kasę od rządu, rząd ma wpływ na to kto jest szefem ale prowadzą też działalność komercyjną. Model idealny tylko nie w Polsce bo to morderstwo dla tysięcy geodetów prowadzących działalność gospodarczą. Taka jest cała prawdziwa prawda I ja generalnie chciałbym aby w polsce nie było połowy firm i aby była taka rządowa instytuacja jak ordnance survey i żeby to ona robiła np. mapy topograficzne a nie firmy komercyjne.
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
do Odkrywcy W pełni sie zgadzam z nieK. pracuje od paru lat w ordnance survey w UK. takiego modelu funkcjonowanie geodzji, jakie mamy w PL nie mam nawet w krajach afrykańskich. ogólniemówiąc jesteśmy pośmiewiskiem Europy
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
ggk celowo "z małej" niech się nie lansuje na darmowych wyżerkach, tylko niech udowodni, że ma jeszcze cień przyzwoitości i zrobi ruch w kierunku ZNIESIENIA LICENCJI !!! Licencje to sabotaż produkcji geodezyjnej dla małych firm!
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
Odkrywco, skoro jesteś taki odkrywczy to podaj przykład państwa w którym funkcjonuje państwowy zasób geodezyjny i kartograficzny o takiej koncepcji jak w Polsce i na dodatek funkcjonuje prawidłowo. Pewnie nie podasz. Takiego zasobu nie da się po prostu stworzyć. GUGiK nie odpowiada za beznadziejny stan zasobu bo czegoś takiego działającego dobrze po prostu nie da się zrobić. GUGiK odpowiada za to że wyciąga z budżetu pieniądze na ten cel i a także bezpośrednio obciąża kosztami tworzenia czegoś co nigdy nie powstanie obywateli - geodetów i ich klientów. Tylko po co ja to piszę? Przecież tu nie chodzi o dyskusję a o zasłonę dymną dla ordynarnego wyciągania kasy z państwa i obywateli.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
do K A czy to przez geodetow odwalajacych fuszerki ? Kto za to odpowiada oprocz gugik ktory generalnieodpowiada za wszystko ?
 4 
 1 
odpowiedz zgłoś
Jaka przyszłość Obudzimy się w 2020 jak skończą się środki UE a dane będą liche (nie mogą być dobre bo sposób ich zbierania i rejestracji urąga zasadom gwarantującym wiarygodność danych). Pomników za budowanie (wydawanie kasy) nie będzie. Kary niestety też, bo taka jest praktyka. Starostom pozostaje życzyć przyzwoitości i gospodarności. Prośba - nie inwestujcie pieniędzy w przedsięwzięcia nieopłacalne. Nie karmcie tych, którzy szukają tu głównie kasy. Wy także za to zapłacicie - Wy i Wasze dzieci.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
Ale to takie modne "modernizacja" a przecież do śmieci nikt się nie będzie przyznawał.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
na początek to niech uporządkują zasób a nie te śmieci chcą modernizować
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS