wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-03| Geodezja, Instytucje, Kataster

Konwent mazowieckich powiatów o geodezji

Cyfryzacja i informatyzacja regionu to główne aspekty dyskusji uczestników wczorajszego (2 lipca) Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego.


Konwent mazowieckich powiatów o geodezji <br />
fot.Agnieszka Stabińska (UMWM)
fot.Agnieszka Stabińska (UMWM)

Spotkanie otworzył marszałek Adam Struzik. W jego trakcie podsumowano rezultaty projektu kluczowego: „Przyspieszenie wzrostu konkurencyjności województwa mazowieckiego, przez budowanie społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy poprzez stworzenie zintegrowanych baz wiedzy o Mazowszu” (BW) realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-13, który wszedł już w końcowy etap realizacji.

Przedstawiciele konwentu dyskutowali ponadto na temat rozwoju społeczeństwa informacyjnego, elektronicznej administracji, geoinformacji oraz możliwościach podejmowania nowych, wspólnych działań w ramach RPO 2014-20. Dodatkowo omówiono priorytetowe przedsięwzięcia związane z budową infrastruktury informacji przestrzennej, jakie mogłyby być realizowane z udziałem Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

Konwent upoważnił Samorząd Województwa Mazowieckiego do zainicjowania nowych działań projektowych w zakresie e-administracji i geoinformacji w nowej perspektywie finansowej 2014-20, również w formule partnerskiej.

Źródło: Departament Geodezji i Kartografii UMWM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Budujemy na piaskach Obudzimy się w 2020 jak skończą się środki UE a dane będą liche (nie mogą być dobre bo sposób ich zbierania i rejestracji urąga zasadom gwarantującym wiarygodność danych).
odpowiedz zgłoś
osąd historii chyba osad co najwyżej.
 1 
odpowiedz zgłoś
a kto im niby te fakty poda ? GUGiK czy MAiC czy może zalany ostatnio pro-rządowym spamem onet ? Czy PRowcy metodą "marketingu szeptanego" ? Ludzie reprezentujący pewien poziom logiki sprawdzają na co idą pieniądze z ich podatków. Widząc przetargi na wizję geodezji w roku 2030 czy marketing szeptany ludzie inteligentni mówią ktoś coś tu kombinuje. Zamiast produktu mamy PR, a powerpoint zamiast systemów. I jest pięknie.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
nieprawda Z opisem rzeczywistością jest podobnie jak z tymi przysłowiowymi trzema prawdami i tutaj ten przypadek występuje. Ludzie reprezentujący pewien poziom kultury i intelektualnego rozwoju nie korzystają pasjami i permanentnie z sądów - wierzą w fakty i osąd historii traktując sądy jako ostateczność a służbę publiczną jako służbę a nie narzędzie do walki z emocjami i problemami w ocenie rzeczywistości jakiś Kowalskich czy innych Nowaków.
 2 
odpowiedz zgłoś
@mastera Jakoś się miotasz. Izdebski tylko opisał rzeczywistość, to chyba tobie wydaje się, że jest inaczej. Jakoś nie słyszałem, aby go ktoś do sądu podał za podawanie nieprawdziwych informacji. Wszyscy tam GUGiKu żyjecie w innych realiach. Ludzie zejdźcie na ziemię.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
master to Ty jakieś nerwowe posty piszesz. Ja tylko zauważam że ładne zegarki. Trochę nie pasują do garniturów ale cóż. O gustach się nie dyskutuje. Za to widzę że pan wiceprezes patrzy na zegarek pana Marszałka i jest nieco czerwony. Cóż, nie wiem co może sobie myśleć, lepsza marka czy co ?
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
do frustratów A jak Izdebski pisał to znaczy, że pisał i że rzeczywistość ma być zgodna z tym co pisał bo jak nie to ..... A jeśłi chodzi o zegarki to wiecie co robić - ścieżka przetarta - kto zgłosi ? Przecież nie może wszystkich nieprawidłowości śledzić Izdebski, niech go ktoś wyręczy chociaż w sprawie zegarków.
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
@zegarmistrza Ciekawe czy wpisali je do oświadczeń?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
panowie prezentują bardzo ładne zegarki. Nieprawdaż ?
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
@alf Chyba rzeczywiście cienko jest z tymi projektami, bo Izdebski pisał ostatnio, że maja przynajmniej 15 tygodni opoźnienia.
 1 
odpowiedz zgłoś
cytat: "2007-13, który wszedł już w końcowy etap realizacji." - faktycznie jest już w końcowej fazie, tzw "na dobiciu"
odpowiedz zgłoś
Ekipa Ekipa wygląda dużo lepiej niż ich projekty
 3 
odpowiedz zgłoś
Tym państwu na zdjęciu to ja dziekuję W tej perspektywie narobili cudów, więc spodziewam się co najmniej cudów do kwadratu w latach następnych.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
13 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS