wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-05-08| GIS, Mapy, Software, Instytucje

Zebranie Komitetu Sterującego projektu dot. harmonizacji TBDTuż po spotkaniu uczestników projektu celowego nr 6 T12 2005C/06552 odbyło się wczoraj (7 maja) zebranie Komitetu Sterującego i Rady Programowej projektu oraz zaproszonych ekspertów, podczas którego przyjęto m.in. ustalenia dotyczące koncepcji rozwoju Państwowego Rejestru Nazw Geograficznych i przyspieszenia prac nad nim, a także praktycznego wykorzystania bazy VMap.

Projekt celowy nr 6 T12 2005C/06552 „Metodyka i procedury integracji, wizualizacji, generalizacji i standaryzacji baz danych referencyjnych dostępnych w zasobie geodezyjnym i kartograficznym oraz ich wykorzystania do budowy baz danych tematycznych” obejmuje 5 województw i realizowany jest od 2005 r.
Na wczorajszym zebraniu Komitetu Sterującego i Rady Programowej projektu przyjęto następujące ustalenia:

Ustalono współpracę z GUS – na podstawie odpowiedniego porozumienia – przy opracowaniu koncepcji rozwoju Państwowego Rejestru Nazw Geograficznych (baza danych Oracle o strukturze zgodnej z GUS). Ustalenia szczegółowe omówiono z zaproszonym ekspertem projektu – Januszem Dygaszewiczem, zastępcą dyrektora Departamentu Koordynacji i Organizacji badań GUS. Ustalono dwutygodniowy termin wniesienia ostatnich uwag do zaproponowanej do wdrożenia komasacji i wizualizacja danych w strukturze użytkowej VMap L2u w 5 województwach sponsorujących projekt: dolnośląskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim i mazowieckim, Ustalono wstępnie warunki techniczne wykonania konwersji VMap L2 pierwszej edycji do tzw. struktury użytkowej – treści załącznika nr 1 do umowy o wykonanie konwersji. Przewodniczący Komitetu Sterującego zalecił:
- przyspieszenie prac przy PRNG,
- rozszerzenie opracowania metodyki wykorzystania danych zawartych w EGiB do aktualizacji i zasilania TBD, głównie w warstwie sieć dróg. Ustalono temat następnego posiedzenia – zakończenie dyskusji nad zawartością TBD2, z uwzględnieniem opinii wydanej przez Sztab Generalny Wojska Polskiego o przydatności wyników projektu dla SZ WP. Zalecono wykonawcom projektu przedstawienie na następnym posiedzeniu dokładniejszych opracowań z Mind Managera: mapy zależności pomiędzy produktami projektu i mapy zależności pomiędzy działaniami na rzecz realizacji projektu.

Komitet Sterujący
1. Jerzy Zieliński (przewodniczący)
2. Robert Pajkert (wiceprzewodniczący)
3. Joanna Bac-Bronowicz
4. Maciej Antosiewicz
5. Andrzej Betka
6. Aleksander Bielicki
7. Krzysztof Mączewski

Rada Programowa
1. prof. Bogdan Ney (przewodniczący)
2. Jerzy Zieliński (wiceprzewodniczący)
3. płk Piotr Przybyliński
4. płk Jerzy Pietruszka
5. prof. Zdzisław Adamczewski
6. prof. Stanisław Białousz
7. Agnieszka Buczek
8. prof. Tadeusz Chrobak
9. prof. Jerzy Gaździcki
10. prof. Janusz Gołaski
11. dr hab. Halina Klimczak
12. prof. Ewa Krzywicka-Blum
13. Ewa Pachniewicz
14. prof. Andrzej Makowski
15. Bożena Mączewska
16. dr Waldemar Rudnicki
17. Jacek Uchański

Sekretarze
1. Piotr Grzempowski
2. Iwona Nakonieczna
3. Maria Wojtysiak-Kotlarska

Joanna Bac-Bronowicz


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS