wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-06-22| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Dron Trimble'a oferuje wyższą precyzję

Firma Trimble rozszerza portfolio produktów UAV o model Trimble UX5 w wersji HP (High Precision), który może wykonywać zdjęcia lotnicze w rozdzielczości nawet 1 cm.


Dron Trimble'a oferuje wyższą precyzję

W nowym modelu, oprócz dotychczasowych rozwiązań, mamy dodatkowo wysokiej klasy wieloczęstotliwościowy odbiornik GNSS, a także nową kamerę Sony A7R z wymienną optyką (15, 25 i 35 mm). Trimble UX5 HP osiąga piksel terenowy na poziomie 1 cm, co w połączeniu z pozostałymi produktami tej firmy w technologii VISION, np. zestawem do fotogrametrii naziemnej Trimble V10 i tachimetrami Trimble serii S, daje zupełnie nowe możliwości pomiarowe. Wszystko w prosty sposób integrowane jest w oprogramowaniu biurowym Trimble Business Center, gdzie generowane są produkty końcowe, np. kolorowa chmura punktów czy ortofoto. Dane można też eksportować do Trimble SketchUp, gdzie użytkownik ma możliwość tworzenia modeli 3D. Tym samym po raz kolejny Trimble przedstawia nie tylko narzędzie pomiarowe, ale kompletne rozwiązanie.

Kluczowe cechy Trimble UX5 HP to:
• wbudowany odbiornik GNSS wysokiej dokładności dla precyzyjnego pozycjonowania danych,
• 336 kanałów obsługujące sygnały konstelacji GNSS,
• nawet centymetrowy poziom dokładności pozycjonowania (PPK),
• aparat 36 MPx pozwalający osiągnąć 1 cm rozdzielczości terenowej,
• wiele opcji obiektywów (15, 25 lub 35 mm),
• kamera RGB lub NIR,
• pokrycie do 16 km kw. w jednym nalocie,
• gęstość chmury do 1000 pkt/m kw.

Źródło: Geotronics Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
I co? udowodnij teraz powiatowemu kacykowi (strażnikowi pieczęci) że masz pomiar nie gorszy niż 0.10m względem spiepszonej osnowy geodezyjnej!zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt