wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-05-19| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

Oglądaj modele 3D na smartfonie

Trimble wypuścił nową wersję aplikacji SketchUp Mobile Viewer, która umożliwia przeglądanie trójwymiarowych modeli na ekranie smartfona czy tabletu.


Oglądaj modele 3D na smartfonie

Rozwiązanie działa zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i Apple iOS. Pozwala na przeglądanie modeli w popularnym formacie SketchUp (SKP) – nie tylko własnych, ale i tych wykonanych przez innych użytkowników i udostępnionych na Trimble 3D Warehouse, największym internetowym repozytorium bezpłatnych modeli 3D.

Nowa wersja programu oferuje lepszą integrację z 3D Warehouse, pozwalając użytkownikowi na przeglądanie, sortowanie i filtrowanie wyników wyszukiwania w tym repozytorium. Program zintegrowano ponadto z Dropboxem, a także platformą do współpracy Trimble Connect. Umożliwia również otwieranie modeli 3D z karty SD czy innych mobilnych aplikacji (np. klienta poczty). Nową wersję wyróżnia także lepszą nawigacja (skalowanie, obracanie obiektów), którą zapewnia obsługa interfejsu wielodotykowego. Kolejna nowość to obsługa stylów renderowania Face Style, które pozwalają np. „prześwietlić” model budynku.

SketchUp Mobile Viewer można nabyć w sklepach Apple App Store oraz Google Play Store za 10 dolarów.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt