Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2015-04-25| Geodezja, Sprzęt, Software

Nowa linia tachimetrów Trimble'a

W ramach szerokiej kampanii promocyjnej pod nazwą ?Time to do More? amerykańska firma Trimble odmieniła swoją ofertę tachimetrów.


Nowa linia tachimetrów Trimble'a

Nowościami są modele S5, S7 oraz S9. Twórcom nowej linii tachimetrów przyświecała idea kompletności rozwiązań: sam tachimetr to tylko element całej układanki, w skład której wchodzi również oprogramowanie terenowe Trimble Access, oprogramowanie biurowe Trimble Business Center, system zarządzania pracą w chmurze Trimble InSphere oraz dwa typy oprogramowania do pracy z danymi geoprzetrzennymi ? Trimble RealWorks oraz SketchUp.

Kluczowymi cechami odświeżonego portfolio tachimetrów są cztery nowe technologie:
1. Locate2Protect ? system śledzenia i lokalizacji instrumentów pomiarowych bazujący na wbudowanym w instrumenty odbiorniku GPS, modemie komórkowym oraz czujniku G-Force. Pozwala to na lokalizowanie instrumentów w czasie rzeczywistym, wykorzystując platformę Trimble Insphere Equipment Manager.
2. SureScan ? technologia zastosowana w instrumentach S7 i S9 wyposażonych w kamerę VISION. Odpowiada za zachowanie stałego oczka siatki pomiarowej, powstałej w wyniku skanowania tachimetrem. Technologia jest szczególnie przydatna w przypadku prac skaningowych wydłużonych elementów poziomych i pionowych z użyciem tachimetru.
3. Rozszerzona technologia VISION ? dostępna we wszystkich modelach S7 oraz wybranych modelach S9. Ulepszenia objęły:
a. nowy projekt soczewki,
b. nowe oprogramowanie wewnętrzne,
c. poprawę kontrastu,
d. nowe tryby ekspozycji,
e. korekcję gamma,
f. poprawę balansu bieli,
g. szybszą migawkę,
h. możliwość dodawania adnotacji do zapisywanych zdjęć,
i. technologię HDR (High Dynamic Range),
j. integrację z oprogramowaniem SketchUp do modelowania 3D.

Połączenie wszystkich powyższych elementów powoduje, że zdjęcia wykonywane w technologii VISION są czystsze i wyraźniejsze, co bezpośrednio przekłada się na jakość produktów końcowych. Trimble udowadnia, że nie ilość megapikseli kamery jest kluczową cechą, ale pole widzenia. Przy ograniczonym polu, takim jak w tachimetrach serii S, zastosowanie kamery 3,1 Mpx jest optymalne do wszelkich zastosowań fotogrametrycznych. Możliwość dodawania adnotacji do zdjęć pozwala na bieżąco zapisywać cenne informacje, które można odtworzyć w oprogramowaniu Trimble Business Center. Dzięki temu, poza zdjęciem, zapisujemy również dodatkowe informacje, dostępne za naciśnięciem jednego przycisku. Trimble, ulepszając technologię VISION, stawia na jeszcze większą wydajność pozyskiwania danych metodą fotogrametrii naziemnej. Oprogramowanie Trimble Business Center, będące elementem zestawu, pozwala na pomiary wprost ze zdjęć. Co ważne ? pomiar jest prosty i dostępny praktycznie dla każdego.

4. ActiveTrack 360 ? ten jedyny w swoim rodzaju pryzmat, zaprezentowany po raz pierwszy na targach Intergeo, jest integralnym elementem wszystkich tachimetrów serii S wyposażonych w funkcje śledzenia aktywnych luster (standard w S7 i S9). W niewielkim pryzmacie zintegrowano moduł Bluetooth oraz eLibelę (eBuble), które powodują, że dla każdej pikiety zapisywany jest dodatkowy parametr ? pochylenia pryzmatu.

W ramach kampanii ?Time to do More? Trimble zaprezentował ponadto: ? odbiornik Trimble R8s
? nową wersję oprogramowania Trimble Business Center (3.50)
? nową wersję oprogramowania terenowego Trimble Access
? nową wersję oprogramowania wewnętrznego skanera laserowego Trimble TX8
? aplikację do zarządzania pomiarami statycznymi z poziomu smartfona ? Trimble Data Logging
? nową wersję oprogramowania do pracy z chmurą punktów ? Trimble RealWorks (9.1)
? dalmierz laserowy do integracji z ręcznym odbiornikiem Trimble Geo7X
? nową wersję oprogramowania fotogrametrycznego eCognition (9.1).

Źródło: Geotronics Polska, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama