wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Studenci inwentaryzują budynek AGH
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-05-15| Teledetekcja

Zbudują Sentinela-6

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) podpisała w tym tygodniu umowę o wartości 177 mln euro na budowę satelity obserwacyjnego Sentinel-6A.


Zbudują Sentinela-6

Aparat powstanie w zakładach koncernu Airbus Defence and Space. Ma on zapewnić ciągłość radarowych pomiarów altimetrycznych, które są kluczowe w monitorowaniu zmian powierzchni oceanów z centymetrową dokładnością. Jak podkreśla ESA, zadanie to jest szczególnie ważne w obliczu walki ze skutkami globalnego ocieplenia.

Sentinel-6A ma znaleźć się na orbicie w 2020 roku, zastępując satelitę Jason-3 – jego wystrzelenie planowane jest z kolei na tegoroczne lato. W kontrakcie zapisano ponadto opcję na budowę bliźniaczego aparatu Sentinel-6B. Decyzja o jego ewentualnym powstaniu ma zapaść jeszcze w tym roku.

Misja Sentinela-6A jest wspierana również przez amerykańskie agencje NASA i NOAA. Są one odpowiedzialne m.in. za wystrzelenie aparatu oraz dostawę radiometru.

Źródło: ESA, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt