wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wielodrożność a Galileo
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-10-31| Teledetekcja

Miliardy na Copernicusa zagwarantowane

Komisja Europejska podpisała z Europejską Agencją Kosmiczną porozumienie, na mocy którego ESA otrzyma 3,15 mld euro na wdrożenie i zarządzanie segmentem kosmicznym programu obserwacji środowiska Copernicus.


Miliardy na Copernicusa zagwarantowane

Tym samym ESA będzie zarządzać lwią częścią środków przewidzianych w perspektywie finansowej 2014-20 na to przedsięwzięcie (łącznie ma ono pochłonąć 3,4 mld euro). Agencja będzie odpowiedzialna za koordynację budowy satelitów obserwacyjnych systemu Copernicus (czyli konstelacji Sentinel), utrzymywaniem ich do roku 2021 oraz budową kolejnych aparatów, które mają zapewnić nieprzerwane zbieranie danych przynajmniej do lat 2028-30.

Wraz z podpisaniem porozumienia ESA stała się jednocześnie właścicielem pierwszego satelity konstelacji Sentinel, oznaczonego numerem 1A. Aparat wystrzelono w kwietniu br., a jego zadaniem jest zbieranie zobrazowań radarowych Ziemi.

Źródło: ESA, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt