wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-04-29| Geodezja, Prawo

Senat zabiera się za Pgik

5 maja odbędzie się I czytanie senackiego projektu nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego.


Senat zabiera się za Pgik <br />
fot. Wikipedia/Michał Józefaciuk
fot. Wikipedia/Michał Józefaciuk

Przypomnijmy, że opublikowany na początku marca br. projekt noweli Pgik ma zmienić przepisy dotyczące obowiązku uwierzytelniania dokumentów geodezyjnych. W świetle dwóch ostatnich wyroków wojewódzkich sądów administracyjnych w przypadku dokumentów sporządzanych dla zamawiającego pracę geodezyjną takiego wymogu – wbrew intencji autorów nowelizacji Pgik z 12 lipca ub.r. – nie ma, a klauzulowanie powinno odbywać się nieodpłatnie i z urzędu. Senacki projekt ma ten wymóg jednoznacznie wprowadzić. Poza tym nowela ma załatać lukę prawną w przepisach dotyczących odpowiedzialności dyscyplinarnej geodetów i kartografów, która powstałaby po 1 lipca br. wskutek zmian w Kodeksie postępowania karnego.

Zgodnie z procedurą legislacyjną w Senacie odbędą się trzy czytania projektu: pierwsze – w odpowiedniej komisji, a dwa następne – na posiedzeniu Senatu. Inicjatywę ustawodawczą zwieńczy głosowanie. Jeśli projekt zostanie przyjęty większością głosów, trafi do Sejmu. W dalszej kolejności znów zajmie się nim Senat. Jeśli ten zgłosi do projektu poprawki, nowela wróci do Sejmu. W przeciwnym razie ustawa trafi od razu na biurko prezydenta.

Treść projektu oraz zgłoszone uwagi

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
~Ceccino doprecyzuj, proszę Bo to takie bardzo górnolotne stwierdzenie. Chodzi ci o ośmiorniczki, czy o to, że to państwo istnieje tylko teoretycznie? (sienkiewicz-nie wieszcz)? A może że to wszystko Ch.. D... i kamieni kupa? - też reprezentant narodu? A może o ordynację wyborczą odziedziczoną po tym ZŁYM (sowieckim) ustroju, jednak bardzo pasującą obecnej kaście rządzących i umożliwiającą im dozgonny dostęp do koryta? Czy "sowiecki kaliber kultury", to może chodzi ci o kulturę reprezentantów narodu rozpisujących kilometry na SIEDEM aut? A może idzie o porcelanową lalę lansującą się na Harleyu -BEZ KASKU? Czy może - skoro to portal geodezyjny - idzie o tytułowe działania Senatu? - i tu się z tobą zgadzam! To się ociera już o kulturę prawną sowieckiego kalibru :) Obrona do upadłego! Jak z Krymem, kiedy to Władimir Władymirowicz P. rzekł, że takie mundury można kupić w każdym sklepie!
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Ot, i mamy kulturę sowieckiego kalibru.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Być może to nie "uśmiech" tylko niedowład po udarze mózgu?
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Czyli POzamiatane :( to stąd ten dziwny "uśmiech" GGK na zdjęciu z posiedzenia PRGiK.
odpowiedz zgłoś
Struktura polityczna senatu Liczba członków 100; PO(61), PiS(32), PSL(2), ZP(1), niezależni (4)
odpowiedz zgłoś
znowu kombinacje - ciekawe dlaczego w wykazie opinii nie ma stanowiska Geodezyjnej Izby Gospodarczej czy Polskiej Geodezji Komercyjnej ,o ile pamietam obydwie opinie były negatywne
 3 
odpowiedz zgłoś
Ułuda. Do tej pory myślałem, że to są reprezentanci obywateli, między innymi geodetów.
 3 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS