Temat kartografii planetarnej (zainicjowany w poprzednim numerze „PPK”) kontynuują Paweł Pędzich oraz Kamil Latuszek z Politechniki Warszawskiej. Oprócz odwzorowań piszą oni także o tym, jak pracę z danymi o innych ciałach niebieskich mogą usprawnić narzędzia stosowane w systemach informacji geograficznej.
Poza tym w „Przeglądzie” Olga Jaworska prezentuje koncepcję portalu geoinformacyjnego Państwowego Muzeum na Majdanku zbudowanego z wykorzystaniem otwartych aplikacji. Z kolei Mariusz Olczyk przedstawił zasady opracowania map dotykowych dla osób niewidomych i słabowidzących, tzw. tyflomap. Chronologiczne zestawienie takich opracowań, wydanych w Polsce w ostatnich dekadach, pozwoliło autorowi podsumować dotychczasowy dorobek tyflokartografii i zaprezentować główne wytyczne, jakimi powinni posługiwać się kartografowie opracowujący mapy wypukłe. Jedna reguła jest tu niezmienna – podkreśla autor: nie można wykonać takiej mapy bez ścisłej współpracy z tyflopedagogami oraz osobami niewidomymi i słabowidzącymi.
W dziale z recenzjami opisano ponadto: „Statystyczny atlas województwa lubelskiego 2012”, „Parki krajobrazowe Wielkopolski. 13 map w skalach od 1:25 000 do 1:75 000”, a także zagraniczne książki poświęcone historycznym mapom Australii oraz Rugii.