wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-28| GIS, Teledetekcja, Firma, Software, Ludzie, Imprezy

Techmex S.A. stawia na GIS i kontrakty zagranicą


Na konferencji prasowej w hotelu Sheraton w Warszawie (28 marca br.) spółka Techmex S.A. z Bielska-Białej przedstawiła swe najnowsze kontrakty oraz zamierzenia na najbliższą przyszłość.

Jak powiedział Jacek Studencki, prezes Techmeksu (fot.): „przyszłość firmy to młodzi, fantastyczni ludzie pracujący w zespole w Bielsku-Białej”. Obecnie Techmex zatrudnia tam 120 specjalistów w segmencie GIS, a firma dysponuje liniami technologicznymi na potrzeby TBD, VMap Level 2 i 3, LPIS. Spółka stawia bowiem na rozwój rozwiązań mobilnych oraz GIS. Według Jacka Studenckiego „przyszłością jest rynek usług, a wśród nich – GIS”. W 2005 roku ten segment stanowił 9% przychodów firmy, rok później już 15% (56,3 mln). W bieżącym roku wartość podpisanych lub negocjowanych przez Techmex kontraktów w tej dziedzinie powinna sięgnąć 95 mln zł, co przy założeniu osiągnięcia całkowitych przychodów w wysokości 400 mln zł dałoby 23% udział.
Coraz większe nadzieje kierownictwo spółki pokłada w eksporcie tego typu usług. W 2006 roku 1/5 sprzedaży w segmencie GIS stanowiły opracowania zamówione przez klientów zagranicznych. Prowadzone są rozmowy z partnerami z Turcji, Włoch i USA, w orbicie zainteresowań firmy leży także Afryka i Płd. Ameryka. Wkrótce spodziewane jest podpisanie kontraktów w Turcji i na Ukrainie. Jacek Studencki wierzy, że firma stanie się „światowym graczem w dziedzinie GIS”.
Firma negocjuje obecnie także warunki dalszej współpracy z amerykańską GeoEye (właścicielem satelity Ikonos). W grę wchodzi rejestrowanie zdjęć z Ikonosa poza stożkiem, jaki obejmuje stacja satelitarna w Komorowie. Techmex jest zainteresowany także zdjęciami z satelitów nowej generacji (rozdzielczość 40 cm) oraz odbiorem zdjęć radarowych.

Partnerami spółki są Oracle, Intergraph, GeoEye. W Polsce największymi jej zleceniodawcami w dziedzinie GIS są ostatnio: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Obrony Narodowej i samorządy. W marcu firma zdobyła kilka dużych zleceń. Minimum 25 mln złotych powinna przynieść realizacja umowy z duńską firmą COWI, ponad 15 mln – wykonanie zamówienia z ARiMR na kontrolę na miejscu 10 tys. gospodarstw, z kolei 1,5 mln przyniesie umowa z Ministerstwem Środowiska na dostawę ortofotomapy dla obszarów sieci Natura 2000. Około 3-5 mln złotych powinny dać w 2007 roku zamówienia z MON.

Jerzy Przywara


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do Mariusza: mylisz dwie umowy: kontrolę na miejscu i LPIS a to nie to samo. Do już nie studenta: co z tego, że Techmex składa sprawozdania, ma audyty itp,itd. skoro faktem jest to, że pomimo otrzymanej zapłaty nie zapłacił podwykonawcom LPISu ?!
odpowiedz zgłoś
do Mariana A to czytales ? Oferta Techmex SA najlepsza w trzech województwach. Techmex SA zrealizuje „kontrolę na miejscu” dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. http://www.techmex.com.pl/uds.asp?current_id=2 354&i=106&sD=1 Moze znowu bedziesz mial fuche ?
odpowiedz zgłoś
do Mariana Duzo pewnie nie kupiles bo byla redukcja ;-) A debiut byl 3 lata temu. Zobowiazania sa na bardzo bezpiecznym poziomie i dlug systematycznie maleje. Kazda spolka posilkuje sie kredytami - to norma ! Ja kupilem techmex po 11,50 i nie narzekam - malo tego wciaz dokupuje wiec mozesz mi sprzedac ;-)
odpowiedz zgłoś
do już nie student no własnie mam, kupiłem w emisji po 30 pln, po 2 latach są warte 0.5% więcej!!!! człowieku to mniej niż inflacja!!! więc bajek w stylu ich prezesa mi tu nie opowiadaj!!! a zobowiązania na poziomie kapitałów to zbliżanie się do progu upadłości!!! więc oczekuję wyników a nie wypocin pismaków z prasy!
odpowiedz zgłoś
do Mariana A pokaz mi spolke, ktora nie ma w raporcie zadnych zobowiazań ? Techmex chcial sie dogadac z CL ale oni odrzucali propozycje, wiec sprawa trafi do sądu. Lepiej kup sobie ich akcje to niezle zarobisz ;-)
odpowiedz zgłoś
do już nie student No właśnie, więc obejrzyj sobie sprawozdanie za Q4 i zwróć uwagę na pozycję zobowiązania! Ciekawe co skłąda się na tą kwotę? no i dlaczego kwota ta nie maleje? czyżby finansowanie sie na dostawcach? no chyba że kredytów nie spłacają?
odpowiedz zgłoś
Cos o sprawie... Dla Mariana i Studenta, mam lektury. Chcecie jeszcze ? http://www.techmex.com.pl/uds.asp?current_id=1064& i=107&s D=1 http://www.techmex.com.pl/uds.asp?current_id=1063& i=106 &sD=1
odpowiedz zgłoś
do mariana i studenta Techmex S.A. jest spółką notowaną na WGPW i ma tę wyższość nad wieloma innymi, że jej sprawozdania finansowe spełniają standardy, są publiczne i audytowane. Trochę fatygi i nie będziesz marianie pisać kłamstw o długach... A sprawa z CL wkrótce wyjaśni się w sądzie.
odpowiedz zgłoś
do już nie studenta Techmex poprostu nie ma pieniędzy na wywiązywanie się ze swoich zobowiązań. Tłumaczenia, ze ktoś im nie zapłacił to poprostu ich standardowe bajki. Oni mają takie zadłużenie żę nawet kredyty które biorą normalnie zaraz po podpisaniu każdej z nowych umów nie starczają na spłatę!
odpowiedz zgłoś
do już nie studenta Techmex realizuje nie tylko LPIS dla CL ale równiez dla innego konsorcjum. Techmex otrzymał już dawno pieniądze za prace wykonane w całości przez podwykonawców a sam niestety nie uregulował płatności.
odpowiedz zgłoś
Techmex S.A. stawia na GIS i kontrakty zagranicą do StPW M. in. ArcMap...
odpowiedz zgłoś
sprostowanie do sprostowania Techmex S.A. posiada wszystkie ww. linie technologiczne, a za robotę nie płaci, bo sam nie dostał pieniędzy i nie od ARiMR ale od CL.
odpowiedz zgłoś
sprostowanie Techmex S.A. nie jest w posiadaniu żadnej linii technologicznej do LPIS, ponieważ prace te podzlecił a od dłuższego czasiu nie płaci za wykonaną robotę pomimo tego, że dostał pieniądze z ARiMR.
odpowiedz zgłoś
a Warszawa? słyszałem że najlepszych, fantastycznych specjalistów to mają w Warszawie!!!
odpowiedz zgłoś
Troche mało znasz, ArcMap niewiele a po za tym GISowcom narazie nie płacą zbyt dużo.
odpowiedz zgłoś
Techmex S.A. stawia na GIS i kontrakty zagranicą A ja nie złozyłem do nich papierów. Ale błąd. Znam ArcMAp (ArcView). Ile można w TECHMEX-ie wyciągnąć.
odpowiedz zgłoś
16 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS