Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-21| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Software, Instytucje

Techmex uzyskał kontrakt w ramach międzynarodowego programu MGCPWczoraj (20 marca) firma Techmex S.A. podpisała wieloletnią umowę ze spółką COWI A/S Danmark, jako prawny podwykonawca w ramach kontraktu z Norwegian Defence Procurement Division (NDPD – Wydział Zamówień Publicznych Armii Norweskiej). Przedmiotem kontraktu jest wykonanie 2 000 000 km2 wysokorozdzielczych map wektorowych w formacie MGCP (Multinational Geospatial Co-production Program) w oparciu o przekazane przez zamawiającego zdjęcia satelitarne i zeskanowane mapy papierowe.

Ze względu na charakter umowy nie można jednoznacznie określić jej wartości. Zarząd szacuje wartość całego kontraktu na kwotę 25 mln zł. Przewidywany okres wykonywania projektu wynosi ok. 3 lat z możliwością rozszerzenia o kolejne lata. Umowę podpisano w siedzibie spółki COWI A/S Danmark w Kopenhadze. Stronę polską reprezentował prezes zarządu Techmex S.A. Jacek Studencki oraz odpowiedzialny za realizację projektu członek zarządu Techmex S.A. Andrzej Gola. Ze strony duńskiej umowę podpisał Rasmus Ødum – wiceprezes COWI A/S Danmark, Geographical Information and IT.
Przetarg na wykonanie danych wektorowych na podstawie wysokorozdzielczych zobrazowań satelitarnych obszaru 4 500 000 km2 ogłoszono w pierwszej połowie 2006 r. i realizowano w ramach wojskowego projektu Multinational Geospatial Co-production Program.
Do norweskiego przetargu Techmex S.A. wystartował jako partner firmy COWI AS Danmark. Według posiadanej przez spółkę wiedzy w postępowaniu przetargowym uczestniczyło ponad 20 międzynarodowych oferentów. Po szczegółowym audycie bezpieczeństwa i możliwości produkcyjnych przeprowadzonym przez COWI, Techmex S.A. został wybrany jako prawny podwykonawca. Firmy w 2006 roku zawarły umowę w zakresie współpracy przy „norweskim projekcie”. W październiku 2006 NDPD przeprowadził audyt potencjału technologicznego i zasobów produkcyjnych w Techmex S.A.
Prace nad przygotowaniem zespołu produkcyjnego trwały od lutego 2006 roku. W tym czasie została wdrożona linia technologiczna wykorzystująca rozwiązania amerykańskiej firmy Intergraph. Cała produkcja map wektorowych będzie realizowana w Dziale Produkcji GIS w Bielsku-Białej.
NDPD - Wydział Zamówień Publicznych Armii Norweskiej (Norwegian Defence Procurement Division) koordynuje Multinational Geospatial Co-production Program – produkcję map wektorowych w skali 1:50 000 i 1:100 000 dla krajów skandynawskich. Z kolei COWI A/S to międzynarodowa firma geoinformatyczna, zatrudniająca 4500 ludzi.

Źródło: Techmex S.A.


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS