wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-21| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Software, Instytucje

Techmex uzyskał kontrakt w ramach międzynarodowego programu MGCPWczoraj (20 marca) firma Techmex S.A. podpisała wieloletnią umowę ze spółką COWI A/S Danmark, jako prawny podwykonawca w ramach kontraktu z Norwegian Defence Procurement Division (NDPD – Wydział Zamówień Publicznych Armii Norweskiej). Przedmiotem kontraktu jest wykonanie 2 000 000 km2 wysokorozdzielczych map wektorowych w formacie MGCP (Multinational Geospatial Co-production Program) w oparciu o przekazane przez zamawiającego zdjęcia satelitarne i zeskanowane mapy papierowe.

Ze względu na charakter umowy nie można jednoznacznie określić jej wartości. Zarząd szacuje wartość całego kontraktu na kwotę 25 mln zł. Przewidywany okres wykonywania projektu wynosi ok. 3 lat z możliwością rozszerzenia o kolejne lata. Umowę podpisano w siedzibie spółki COWI A/S Danmark w Kopenhadze. Stronę polską reprezentował prezes zarządu Techmex S.A. Jacek Studencki oraz odpowiedzialny za realizację projektu członek zarządu Techmex S.A. Andrzej Gola. Ze strony duńskiej umowę podpisał Rasmus Ødum – wiceprezes COWI A/S Danmark, Geographical Information and IT.
Przetarg na wykonanie danych wektorowych na podstawie wysokorozdzielczych zobrazowań satelitarnych obszaru 4 500 000 km2 ogłoszono w pierwszej połowie 2006 r. i realizowano w ramach wojskowego projektu Multinational Geospatial Co-production Program.
Do norweskiego przetargu Techmex S.A. wystartował jako partner firmy COWI AS Danmark. Według posiadanej przez spółkę wiedzy w postępowaniu przetargowym uczestniczyło ponad 20 międzynarodowych oferentów. Po szczegółowym audycie bezpieczeństwa i możliwości produkcyjnych przeprowadzonym przez COWI, Techmex S.A. został wybrany jako prawny podwykonawca. Firmy w 2006 roku zawarły umowę w zakresie współpracy przy „norweskim projekcie”. W październiku 2006 NDPD przeprowadził audyt potencjału technologicznego i zasobów produkcyjnych w Techmex S.A.
Prace nad przygotowaniem zespołu produkcyjnego trwały od lutego 2006 roku. W tym czasie została wdrożona linia technologiczna wykorzystująca rozwiązania amerykańskiej firmy Intergraph. Cała produkcja map wektorowych będzie realizowana w Dziale Produkcji GIS w Bielsku-Białej.
NDPD - Wydział Zamówień Publicznych Armii Norweskiej (Norwegian Defence Procurement Division) koordynuje Multinational Geospatial Co-production Program – produkcję map wektorowych w skali 1:50 000 i 1:100 000 dla krajów skandynawskich. Z kolei COWI A/S to międzynarodowa firma geoinformatyczna, zatrudniająca 4500 ludzi.

Źródło: Techmex S.A.


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
szegóły sprawy [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA] w ładnych garniturach i samochodach - wszyskiego najgorszego na święta.
odpowiedz zgłoś
Szczegoly sprawy... Panowie kłapiecie nie znajac szczegolow. Techmex nie zaplacil podwykonawcom bo takie sa zapisy w umowie. Caly przetarg z ARiMR wygral Compland z cena 24 mln, a podwykonawca byl Techmex(z cena ok. 20 mln), ktory mial z kolei swoich podwykonawcow. ARiMR zaplacila zaplacila CL-owi...
 1 
odpowiedz zgłoś
dowody?... a może prościej będzie udowodnić że techmex podpisał umowy z podwykonawcami z góry zakładająć że im nie zapłaci... oraz celowo nie akceptował prac podwykonawców mimo że ich klient je akceptował...
odpowiedz zgłoś
trzeba mieć jeszcze dowód (dowody), że się pracę wykonało a nie wykonywało, rzetelnie i na czas.. z tego co piszecie to musicie mieć jakieś skrywane (urojone) żale ale brak Wam twardych i niepodwarzalnych dowodów ..
odpowiedz zgłoś
jak odzyskać pieniążki? Ludzie, nic prostszego, wystarczy że 3 wierzycieli skontaktuje się ze sobą i złożą wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości tej spółki. Napewno spółka zapłaci natychmiast...
odpowiedz zgłoś
działać!!! widzę że jest zainteresowanie, to może jakiś pomysł co zrobić? techmex żeruje na przetargach, wiążąc się z firmami geo w konsorcja. gdyby nie ich pomoc, techmex nadal sprzedawałby tylko klawiatury. jak ich zarząd spotka się z solidarną odmową współpracy firm geodyzyjnych nie przetrwają roku w GIS.
odpowiedz zgłoś
Do bossa i robola Geodetą jestem ylko z wykształcenia. Mam rodzinę i prowadzę zupełnie inny biznes. Miałem do czynienia z nierzetelnymi kontrahentami. Nie mam własnego prawnika ale nigdy nie miałem problemu z odzyskaniem należnych mi pieniędzy, oprócz jednego bankruta. Zamiast narzekać działajcie zgodnie z prawem.
odpowiedz zgłoś
do nemo Od razu widac że siedisz na garnuszku u kogoś. Co miesiąc pensyjka i jest git. Otwórz firmę - zobaczymy czy będziesz taki mocny.
odpowiedz zgłoś
chyba się nie rozumiemy Umowa była sprawdzona przez prawnika, robota wykonana prawidłowo i przyjęta, faktura wystawiona, termin płatności dawno minął a pieniędzy jak nie było tak nie ma. Widzę Nemo, że nie miałeś jeszcze przyjemności pracować dla tej firmy...
odpowiedz zgłoś
W czym problem Powtarzam pytanie, ponieważ o jakich długotrwałych procesach piszecie i dobrych prawnikach? Albo umowa jest jasna i musicie dostać kasę, albo w prawnika musicie zainwestować ale przed podpisaniem umowy, bo nie wiecie w co wchodzicie, a potem żal.
odpowiedz zgłoś
Jak długo? Zgodzę się z Rybą. Firm które są podwykonawcami Techmexu nie stać na ciągnące się procesy prawne i koszty związane z dobrym prawnikiem. A kwity na pewno kazdy ma tylko sie łudzi że w końcu zapłacą. Jak można tak bezkarnie działać i wykorzystywać?
odpowiedz zgłoś
do Nemo bo jest tak że większość firm nie przeżyje finansowo przeciągających się procesów, więc liczą się że się dogadają. techmeksowi właśnie o to chodzi i w ten sposób wykończą po kolei konkurencję. już czas na bojkot środowiska geodezyjnego w.s. tej firmy!!! trzeba zacząć coś robić!!!
odpowiedz zgłoś
szczęścia ja tam życzę im jeszcze więcej takich kontraktów; żeby spalili sobie opinię za granicą tak jak to zrobili w kraju.
odpowiedz zgłoś
W czym problem Na czym polega problem ściągnięcia długów od firmy giełdowej wykazującej w sprawozdaniach zyski? Czy Techmex jest Wam coś winien w majestacie prawa, czy to tylko Wasze mniemanie, a nie macie na to kwitów?
odpowiedz zgłoś
zarząd może do dobry pomysł. tak dużo się pisze o sukcesach i wspaniałości techmeksu więc zasłużyli na artykuł/wywiad (NIESPONSOROWANY:) w geodecie: dlaczego kantują każdą firmę z którą współpracują, a wszystkich ludzi traktują jak śmieci? Chcą wojny ze wszystkimi? ps. pomorze - kilkaset tysięcy
odpowiedz zgłoś
zarząd Może ktoś z zarządu się na ten temat wypowie? Mój komornik będzie miał z czego ściągać.
odpowiedz zgłoś
] mazowieckie - 200 tys
odpowiedz zgłoś
śląskie-kwoty idące w setki tysięcy zł...
odpowiedz zgłoś
komu oni jescze nie zapłacili? wpisujcie województwa
odpowiedz zgłoś
kassssaaaa..... kasa dzisiaj była w techmeksie!!! - jak znam życie już pewnie dzisiaj kredyt pod to wzięli żeby zobowiązania popłacić, dzieciaki i podwykonawcy znowu nic nie dostaną...
odpowiedz zgłoś
ciekawe a ja myślałem że tylko ja pracuje w firmie w której pracowników uważa się za murzynów i każe robic za darmo - widocznie taka branża - geodezja, fuj.
odpowiedz zgłoś
taa, tym zdesperowanym dzieciakom też nie płacą, wszyscy odchodzą, może mają zamiar wynająć filipińskie dzieci, które po odpowiednim przeszkoleniu będą pracować za dolara miesięcznie...płatne oczywiście 2 lata po wykonaniu...
odpowiedz zgłoś
powodzenia ciekawe jak to zrobią, zważywszy że ich specjaliści to zdesperowane dzieciaki które nie potrafią znaleźć innej roboty; a żadna firma chyba się nie odważy być ich podwykonawcą, bo jak wiadomo techmex nie płaci podwykonawcom :)
odpowiedz zgłoś
załamka no to teraz już bez żadnych zahamowań będą oddawać kompletny chłam..
odpowiedz zgłoś
24 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS