wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-02| GIS, Teledetekcja, Firma, Software

Wyniki finansowe Techmeksu za 2006 r.


Grupa Kapitałowa Techmex podała wyniki finansowe za 2006 rok. Przychody ze sprzedaży osiągnęły 374 mln zł i były o 14 mln wyższe niż rok wcześniej.

Zysk netto wyniósł 5,2 mln zł (3,1 mln w 2005 r.). Jak podano w raporcie rocznym, na bilansie Grupy zaważył wynik spółki zależnej SCOR S.A. (Satelitarne Centrum Operacji Regionalnych), która nie uzyskała przychodów zaplanowanych na 2006 rok z sektora wojskowego.
Dominująca część przychodów Grupy pochodziła ze sprzedaży sprzętu IT (317,8 mln zł). Z kolei sprzedaż w segmencie GIS wzrosła o 76% w porównaniu z rokiem 2005 i wyniosła 56,3 mln zł. Grupa informuje o planowanych na najbliższe lata dostawach opracowań geoprzestrzennych dla wojska, na bazie umowy jaką spółka Techmex S.A. podpisała w październiku 2006 r. z Ministerstwem Obrony Narodowej. MON zamierza przeznaczyć na zakup produktów Techmeksu 10,5 mln zł w latach 2006-09. Spółka zamierza również podpisać umowę na dostawę modeli 3D miast dla kontrahenta tureckiego.
W 2007 roku Techmex S.A. (wiodąca spółka Grupy) planuje powiększenie personelu zajmującego się wytwarzaniem produktów geoinformatycznych z 71 do 136 osób. W Techmex S.A. pracuje obecnie 240 osób (w Grupie Kapitałowej – 340); w skład Grupy wchodzą także spółki zależne: Karen Notebook S.A., SCOR S.A., Leasing 3000 Sp. z o.o., Idea Nord Sp. z o.o.

JP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS