Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-27| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi, Instytucje

Techmex SA podpisał umowę z Ministerstwem Środowiska


23 marca firma Techmex SA podpisała z Ministerstwem Środowiska umowę na dostawę 10 500 km2 ortofotomapy dla obszarów chronionych w ramach Europejskiej Sieci Natura 2000. Wartość kontraktu wynosi 1 485 960 zł.

Ministerstwo Środowiska zakupi zobrazowania satelitarne z satelity IKONOS, pochodzące z zasobów archiwalnych Techmex SA. Ortofotomapy zarówno w kompozycji barw rzeczywistych, jak i z wykorzystaniem kanału bliskiej podczerwieni, znajdą zastosowanie przy opracowywaniu planów ochrony oraz w prowadzeniu inwentaryzacji przyrodniczej obszarów sieci Natura 2000. Wysokorozdzielcze ortofotomapy satelitarne pomogą też w zarządzaniu obszarami chronionymi.
Umowa ta stanowi kolejny etap współpracy pomiędzy spółką Techmex a MŚ. Na początku maja 2006 r. firma zakończyła geoinformatyczny projekt, polegający na wykonaniu uszczegółowienia i weryfikacji granic obszarów Natura 2000 w Polsce. Prace zlecone przez ministerstwo zrealizowano w czasie 4 miesięcy, wykorzystując archiwum zdjęć satelitarnych zbudowane przez spółkę Techmex w latach 2004-2005. Wartość kontraktu przekroczyła kwotę 1 mln 200 tys. zł.

Źródło: Techmex S.A.


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS