wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-27| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi, Instytucje

Techmex SA podpisał umowę z Ministerstwem Środowiska


23 marca firma Techmex SA podpisała z Ministerstwem Środowiska umowę na dostawę 10 500 km2 ortofotomapy dla obszarów chronionych w ramach Europejskiej Sieci Natura 2000. Wartość kontraktu wynosi 1 485 960 zł.

Ministerstwo Środowiska zakupi zobrazowania satelitarne z satelity IKONOS, pochodzące z zasobów archiwalnych Techmex SA. Ortofotomapy zarówno w kompozycji barw rzeczywistych, jak i z wykorzystaniem kanału bliskiej podczerwieni, znajdą zastosowanie przy opracowywaniu planów ochrony oraz w prowadzeniu inwentaryzacji przyrodniczej obszarów sieci Natura 2000. Wysokorozdzielcze ortofotomapy satelitarne pomogą też w zarządzaniu obszarami chronionymi.
Umowa ta stanowi kolejny etap współpracy pomiędzy spółką Techmex a MŚ. Na początku maja 2006 r. firma zakończyła geoinformatyczny projekt, polegający na wykonaniu uszczegółowienia i weryfikacji granic obszarów Natura 2000 w Polsce. Prace zlecone przez ministerstwo zrealizowano w czasie 4 miesięcy, wykorzystując archiwum zdjęć satelitarnych zbudowane przez spółkę Techmex w latach 2004-2005. Wartość kontraktu przekroczyła kwotę 1 mln 200 tys. zł.

Źródło: Techmex S.A.


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS