Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-05-07| GNSS, Teledetekcja, Sprzęt

Jednostka inercyjna nie musi być ciężka

Raptem 380 g waży wspomagany GPS-em inercyjny system nawigacyjny opracowany przez firmę OxTS.


Jednostka inercyjna nie musi być ciężka <br />
fot. JK
fot. JK

Instrument xNAV500 zaprojektowano przede wszystkim z myślą o bezzałogowych maszynach latających, gdzie waga i wymiary podzespołów mają kluczowe znaczenie.

Jest to pierwsze rozwiązanie w ofercie tej spółki wyposażone w port wyjścia transmitujący dane pomiarowe w czasie rzeczywistym. Umożliwia to np. georeferencję zdjęć wprost. Oprócz tego xNAV500 wyposażono w pamięć wewnętrzną 4 GB, co teoretycznie pozwala na zapis obserwacji z 4 dni.

Do każdego urządzenia producent dołączą specjalistyczne oprogramowanie do postprocessingu.

Oficjalna premiera xNAV500 odbędzie się podczas konferencji AUVSI's Unmanned Systems w Orlando (13-15 maja br.).

Źródło: OxTS, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS