Waldemar Izdebski zwraca się w nim do GGK o odpowiedź na następujące pytania:
„1. Czy aplikacja EMUiA (zgodnie z założonymi warunkami technicznymi i zapowiedziami w oficjalnych pismach) posiada możliwość integracji z gminnymi systemami przez udostępnienie funkcjonalności wyszukiwania, dodawania i modyfikacji obiektów (punktów adresowych). Jeśli tak, to prosimy o udostępnienie interfejsu do tych funkcjonalności celem jego implementacji w systemach wykorzystywanych przez naszych użytkowników. Jeśli nie, to prosimy o podanie przyczyn takiego stanu rzeczy.
2. Kiedy zacznie działać (uzgodniony ponad rok temu) mechanizm zasilania bazy PRG w dane adresowe prowadzone w gminach? Wykonano już stosowne testy akceptacyjne, potwierdzono ich poprawność, posiadamy stosowne upoważnienia i wciąż czekamy na dostęp do procedur zasilania produkcyjnych baz PRG. Obecnie w naszym posiadaniu jest już ponad 50 upoważnień od współpracujących z nami gmin, które chcą wypełnić swój obowiązek zasilania systemu PRG aktualnymi danymi adresowymi.
3. Kiedy zacznie poprawnie funkcjonować usługa WMS z punktami adresowymi z bazy PRG, która zgodnie z Państwa informacjami powinna być dostępna pod adresem (http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/PZGIKINSP/guest/services/G2_PRGAD_WMS/ MapServer/WMSServer), ale niestety, mimo zwrócenia uwagi w poprzednim liści otwartym, w dalszym ciągu nie udostępnia żadnych danych.
4. Ponieważ minął już rok od Pańskich zapowiedzi o uruchomieniu darmowego oprogramowania w powiatach, chciałbym zapytać: w ilu powiatach uruchomiono oprogramowanie dedykowane do prowadzenia powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego powstałe w ramach tzw. projektu norweskiego „Wypracowanie i wdrożenie innowacyjnych metod integracji danych katastralnych, mapy zasadniczej i Bazy Danych Topograficznych oraz modernizacja usług publicznych świadczonych przez służbę geodezyjną i kartograficzną” realizowanego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Piasecznie i Urzędem Miasta Płocka?”