Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2014-04-23 | Sprzęt

Nowe urządzenia Canona do GIS i CAD

Canon Europe rozszerzył linię rozwiązań wielkoformatowych o nowe produkty z serii imagePROGRAF. Po premierze dwóch 6-kolorowych urządzeń firma rozwija portfolio urządzeń 5-kolorowych, oferujących rozbudowane możliwości w różnych zastosowaniach – od wysokiej jakości druku CAD, rysunków technicznych po pełnokolorowe wizualizacje 3D na potrzeby branży AEC i samodzielny druk plakatów. Co ważne, wybrane modele można opcjonalnie rozbudować do urządzeń wielofunkcyjnych (MFP), czyli wielkoformatowych kopiarek.


Ilustracja: Nowe urządzenia Canona do GIS i CAD

Wśród siedmiu nowych urządzeń znalazły się dwa 5-kolorowe modele 610 mm (24”) – imagePROGRAF iPF680/iPF685, dwa 5-kolorowe modele 914 mm (36”) – imagePROGRAF iPF780/iPF785 oraz dwa rozwiązania wielofunkcyjne (MFP) – imagePROGRAF iPF780 MFP i iPF785 MFP. Ofertę uzupełnia dostępny także w wersji MFP model iPF8400SE, który wzorowany był na 5-kolorowych rozwiązaniach wielofunkcyjnych. Urządzenie wykorzystuje 6-kolorowy atrament pigmentowy, dzięki czemu oferuje wydajniejszy i bardziej trwały druk.

Modele imagePROGRAF iPF680/iPF685 oraz iPF780/iPF785 zostały zaprojektowane z myślą o szybkiej produkcji wysokiej jakości materiałów dla branży CAD, AEC (architektura, inżynierai i budownictwo) i GIS. Dzięki nowym funkcjom pozwalają na osiągnięcie wyższej produktywności i niższych, w porównaniu do poprzednich urządzeń, kosztów użytkowania.

Wszystkie nowe modele oferują wyższą prędkość pracy. Urządzenia iPF680/685 tworzą wydruki w formacie A1 w 25 sekund, a iPF780/785 drukują w formacie A0 z prędkością 41 sekund. Wbudowany dysk wewnętrzny w modelach iPF685/iPF785 oferuje pamięć 320 GB, co oznacza jeszcze większą swobodę podczas przechowywania zadań druku. Użytkownicy mogą teraz wybrać pojemność atramentu dla każdego koloru osobno, korzystając ze standardowych zbiorników o pojemności 130 ml, lub decydując się na użycie wkładów 300 ml. Te ostatnie pozwalają zmniejszyć częstotliwość wymiany atramentów, ułatwiają wysokonakładowy druk ciągły i mają wpływ na obniżenie tzw. całkowitego kosztu posiadania.

W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby użytkowników Canon zaktualizował popularne oprogramowanie wspomagające przepływ pracy. Direct Print & Share, który pozwala na współpracę i drukowanie z chmury został, zaktualizowany do wersji 2.0 aby wspierać rożnych dostawców usług w chmurze oraz umożliwić wydruk z plików HPGL/2. Nowa funkcja Shortcut (Skrót) oferuje dalsze rozszerzenia w zakresie druku bez konieczności otwierania pliku, pozwalając użytkownikom rozpoczynać zadania automatycznie, korzystając z ustawień predefiniowanych. Wystarczy przeciągnąć pliki do Skrótu, który został dopasowany do środowisk, gdzie automatyzacja i scentralizowana kontrola druku są kluczowe.

Aplikacje PosterArtist i PosterArtist Lite zostały natomiast zaktualizowane do wersji 2.5. Zapewniają pełną integrację z oprogramowaniem Direct Print & Share i pozwalają zapisywać oraz udostępniać projekty/pliki w chmurze. Od sierpnia br. w Apple App Store dostępna będzie nowa aplikacja, która pozwoli drukować na nowych 5-kolorowych urządzeniach imagePROGRAF bezpośrednio z iPada.

Wprowadzane na rynek wielofunkcyjne modele (MFP) imagePROGRAF charakteryzują się nie tylko większymi możliwościami druku, ale także rozwiniętymi funkcjonalnościami w zakresie skanowania. Nowa wersja oprogramowania SmartWorks 3.5 zapewnia zwiększone możliwości techniczne. Maksymalna długość skanowania została zwiększona do 15 m, co jest korzystnym rozwiązaniem dla podmiotów użyteczności publicznej czy departamentów planowania administracji, ponieważ pozwala digitalizować duże rysunki lub plany. Z kolei opcjonalna wersja oprogramowania SmartWorks 3.5 Plus wspiera produkcję wielostronicowych dokumentów PDF, skanowanie PDF/A czy korekcję kolorów RGB w trybie podglądu, co spełnia wymagania charakterystyczne dla dużych projektów inżynieryjnych czy rządowych.

Urządzenia Canon imagePROGRAF będą dostępne w sprzedaży u autoryzowanych partnerów Canon od maja br.

Źródło: Canon Europe


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

Ricoh Polska liderem rynku urządzeń szerokoformatowych

Według danych Infosource w 2013 roku firma Ricoh Polska odnotowała największy udział w...

Drukowanie w chmurze z nowymi urządzeniami Canona

Firma Canon Europe rozszerzyła portfolio urządzeń wielkoformatowych, prezentując dwie nowe drukarki...

Wielkoformatowe nowości od HP dla GIS-u

Firma HP zaprezentowała dwa nowe urządzenia z rodziny wielkoformatowych drukarek Designjet – drukarkę...

Océ i Canon łączą siły

Jedni z największych dostawców ploterów w kraju, firmy Canon Polska oraz Océ Poland, rozpoczęły proces integracji...


wiadomości

Laser-3D Jacek Krawiec
Kraków

SKANERY LASEROWE i OPROGRAMOWANIE

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Skaning ułatwi modernizację statku
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
pierwszy komercyjny satelita telekomunikacyjny (Telstar) pojawił się na orbicie w 1962 roku?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Karol Brzozowski (1821-1904)
Inżynier i uczestnik powstań narodowych, który założył sieć linii telegraficznych w Turcji i opracował mapy gór Kurdystanu. Urodził się w Warszawie 29 września 1821 r. jako syn oficera napoleońskiego i leśnika, herbu Korab. Poszedł w...
więcej

strzałka w dółGeodaty
2007

2007
W życie wchodzi dyrektywa 2007/2/EC Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej ws. europejskiej infrastruktury informacji przestrzennej zwana potocznie dyrektywą INSPIRE (Infrastructure for Spatial Information in Europe). Polska kilka miesięcy...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama