wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-02-11| Teledetekcja, Firma, Przetargi

ARiMR przymierza się do kolejnej ortofotomapy kraju

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała wstępne ogłoszenie informacyjne dotyczące zamówienia na ortofotomapę lotniczą Polski na potrzeby aktualizacji Systemu Identyfikacji Działek Rolnych (LPIS/GIS).


ARiMR przymierza się do kolejnej ortofotomapy kraju

Przedmiotem tego zamówienia będzie:
1. Wykonanie barwnych zdjęć lotniczych kamerą cyfrową w barwach rzeczywistych i bliskiej podczerwieni z terenową wielkością piksela w zakresie panchromatycznym nie większą od 0,25 m i opracowanie na ich podstawie cyfrowej ortofotomapy w barwach rzeczywistych i fałszywych z pikselem 0,25 m w układzie 1992 oraz cyfrowej ortofotomapy w barwach rzeczywistych z pikselem 0,25 m w układzie 2000.
2. Wykonanie barwnych zdjęć lotniczych kamerą cyfrową w barwach rzeczywistych i bliskiej podczerwieni z pikselem nie większym niż 0,50 m i opracowanie na ich podstawie cyfrowej ortofotomapy w barwach rzeczywistych i fałszywych z pikselem 0,50 m w układzie 1992 oraz cyfrowej ortofotomapy w barwach rzeczywistych z pikselem 0,50 m w układzie 2000.

ARiMR szacuje wartość tego zamówienia na 13,5 mln zł netto.

Przypomnijmy, że podobny przetarg (którego przedmiotem również było wykonanie ortofotomapy Polski w dwóch standardach) Agencja ogłosiła pod koniec 2011 roku. Umowy podpisano na początku 2012 r. z dwoma konsorcjami:
1) OPGK Rzeszów, Geodis Brno z Czech, Argus Geo Systém z Czech, ZUGiK Pryzmat Warszawa (wartość kontraktu 7,6 mln zł).
2) Geomar SA Szczecin, OPGK Geomap Zielona Góra, Gispro Szczecin, OPEGIEKA Elbląg (7,5 mln zł).

Oprócz tego ARiMR przymierza się także do ogłoszenia przetargów na:
1) Budowę, rozwój i utrzymanie systemu do obsługi procesów Kontroli na Miejscu (wartość: 16,2 mln zł).
2) Budowę, rozwój i utrzymanie nowych systemów ARiMR pod nowy okres programowania, na lata 2014-20 (m.in.: SNOP, HD, GIS, RDK, IDM ? wartość: 18,4 mln zł).
3) Wykonanie kontroli jakości technicznej ortofotomapy opracowanej na podstawie zdjęć lotniczych i wysokorozdzielczych scen satelitarnych oraz kontroli jakości danych wektorowych, a także produkcyjne wdrożenie danych: cyfrowej ortofotomapy oraz wektorowych warstw systemu LPIS/GIS (3,3 mln zł).
4) Pozyskanie i implementacja do systemu warstw wektorowych dotyczących programów rolnośrodowiskowych oraz warstw wektorowych koniecznych do prowadzenia kontroli administracyjnych wynikających z obecnych przepisów oraz PROW i zasad wzajemnej zgodności (813 tys. zł).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS