Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-01-03| GNSS, Prawo

GGK o prywatnych stacjach referencyjnych

Na prośbę wielkopolskiej Wojewódzkiej Inspekcji Geodezyjnej i Kartograficznej główny geodeta kraju Kazimierz Bujakowski przedstawił swoje stanowisko na temat włączania prywatnych stacji referencyjnych GNSS do państwowego zasobu geodezyjnego.


GGK o prywatnych stacjach referencyjnych <br />
fot. Geopryzmat
fot. Geopryzmat

W ocenie GGK „podmiot niebędący organem Służby Geodezyjnej i Kartograficznej może założyć stację albo system stacji referencyjnych, jednakże żeby stacje te mogły być wykorzystane w pracach geodezyjnych, muszą być punktami osnowy geodezyjnej albo osnowy pomiarowej, a dane tych stacji muszą znajdować się w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym”.

Kazimierz Bujakowski zwraca ponadto uwagę na fakt, że obecnie brak jest dokumentu szczegółowo normującego zakładanie prywatnych stacji oraz zgłaszania ich do PZGiK. Pewną pomocą w tym względzie mogą być „Wymagania techniczne dotyczące włączania danych stacji referencyjnych do PZGiK”, które GGK załączył do pisma skierowanego do wielkopolskiej inspekcji.

Pełna treść pisma

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS