wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-21| GIS, Imprezy

GIS Day w technikum nie tylko dla techników

Już po raz czwarty w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu zorganizowano obchody GIS Day.


GIS Day w technikum nie tylko dla techników

W imprezie tej 20 listopada uczestniczyły nie tylko klasy geodezyjne, ale także zaproszeni przez organizatorów uczniowie gimnazjów i liceów oraz goście z Urzędu Miejskiego, którzy mogli uczestniczyć w wykładach i warsztatach poświęconych systemom informacji geograficznej oraz możliwości wykorzystania najnowszego sprzętu geodezyjnego.

W harmonogramie imprezy znalazł się m.in.: wykład wprowadzający do tematyki GIS, prezentacja na temat wdrażania GIS w przedsiębiorstwach górniczych, a także warsztaty z obsługi programów Autodesk AutoCAD Map 3D i QGIS czy sprzętu geodezyjnego w ofercie firm Geomatix i TPI. Własne warsztaty poprowadzili również uczniowie z IV klasy technikum. W ich trackie prezentowali uczestnikom m.in. pomiar za pomocą niwelatora.

Oprócz zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznej, był też czas na takie atrakcje, jak konkurs wiedzy geodezyjnej dla uczniów klas o profilach innych niż geodezja. Dla uczestników obchodów Światowego Dnia GIS-u przygotowano również gadżety ufundowane przez patrona imprezy, firmę Esri.

Aneta Wawrzak


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS