wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-11-20| GIS, Imprezy

Jak obchodzono Dzień GIS w Sosnowcu

Już po raz piąty świętowano GIS Day na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (18 listopada). Szczególnie aktywni byli studenci nowej specjalności GIS oraz zrzeszeni w Studenckim Kole Naukowym Geografów. Nie tylko włączyli się do prac organizacyjnych, ale mieli też własną sesję posterową, prowadzili warsztaty dla uczniów szkół średnich i dzielili się swą GIS-ową pasją podczas sesji referatowej.


Jak obchodzono Dzień GIS w Sosnowcu <br />
fot. Dariusz Ignatiuk
fot. Dariusz Ignatiuk

Najnowszych technik pozyskiwania danych przestrzennych oraz nowych możliwości ich wykorzystania dotyczyły prezentacje współuczestniczących w sesji reprezentantów firm Esri Polska, IMAGIS, HERE, Instrumenty Geodezyjne T. Nadowski, Laser 3D Jacek Krawiec i Apogeo. W międzywydziałowej auli zasiedli przedstawiciele Urzędu Miasta w Sosnowcu, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, nauczyciele i uczniowie szkół średnich z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Mysłowic, Katowic i Mikołowa, a także studenci i pracownicy WNoZ Uniwersytetu Śląskiego i Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

W trakcie obchodów dnia GIS rozstrzygnięto konkurs na najciekawszy poster. Zwyciężczynią została Daria Liberka, która przedstawiła wyniki analizy geologiczno-geomorfologicznych uwarunkowań zjawisk krasowych w Pasmie Smoleńsko-Niegowonickim. Wśród uczniów i studentów dużym zainteresowaniem cieszyło się także poszukiwanie nagród za pomocą odbiorników GPS (geocaching) oraz bez tych urządzeń (metodą losową).

Patronat medialny nad obchodami Dnia GIS w Sosnowcu sprawowała redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Bogdan Gądek


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS