Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-02-05| GIS, Mapy, Firma, Software

Boeing kupił włoską firmę kartograficzną C-Map


Firma Boeing poinformowała o zakończeniu operacji przejęcia włoskiej firmy C-Map, dostawcy morskiej kartografii cyfrowej.

30 stycznia br. C-Map stała się częścią firmy Jeppesen (własność Boeing Company), również zajmującej się kartografią morską. Włoska firma specjalizowała się w produkcji cyfrowych map morskich, dostarczaniu danych i serwisów nawigacyjnych itp. Obszar działania C-Map obejmował: Włochy, Wlk. Brytanię, Polskę, Rosję, Norwegię, Ukrainę, Australię i USA. O planowanej operacji zakupu C-Map przez Boeinga poinformowano w sierpniu 2006 r.
Jeppesen zatrudnia około 2400 osób, monitoruje i zarządza informacjami zbieranymi w 220 krajach. Jest podstawowym dostawcą informacji nawigacyjnych dla firm lotniczych, w ciągu roku produkuje i dostarcza ponad miliard arkuszy map.

Źródło: Boeing, Jappesen


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS