wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-11-29| GNSS, Mapy, Firma, Przetargi

PPWK nabyła udziały spółki EL2


Zarząd PPWK S.A. poinformował, że 27 listopada 2006 r. zawarł warunkową umowę sprzedaży wszystkich udziałów w kapitale zakładowym spółki EL2 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. W wyniku powyższej umowy tego samego dnia PPWK nabyła własność 73 udziałów w kapitale zakładowym EL2 Sp. z o.o., które reprezentują 14,93% kapitału zakładowego spółki EL2 i uprawniają do wykonywania 14,93% ogólnej liczby głosów na Zgromadzeniu Wspólników Spółki. Nabycie 416 w kapitale zakładowym EL2 Sp. z o.o., które to udziały reprezentują 85,07% kapitału zakładowego EL Sp. z o.o. i uprawniają do wykonywania 85,07% ogólnej liczby głosów na Zgromadzeniu Wspólników Spółki (EL2), uzależnione zostało od dokonania przez PPWK emisji nowych akcji o wartości emisyjnej nie niższej niż 64 000 000 zł.

EL2 Sp. z o.o. jest jednym z wiodących podmiotów działającym na rynku usług mobilnych w Polsce. Oferuje kompleksowe usługi w zakresie mobilnych technologii, w tym usług dla mediów, bankowości, przedsiębiorstw z branży FMCG, operatorów GSM, i innych. W ciągu trzech kwartałów tego roku osiągnęła przychody na poziomie 10,3 mln zł, przy rentowności netto na poziomie 10%.

Nabycie pakietu 14,93% udziałów EL Sp. z o.o. nastąpiło za cenę 84 932 zł za jeden udział (łącznie za cenę 6 200 036 zł za 73 udziały). Nastąpiło ono pod warunkiem rozwiązującym, że w terminie do 29 czerwca 2007 r. dojdzie do skutku emisja nowych akcji w postaci podwyższenia kapitału zakładowego PPWK przy czym wartość emisji (liczona według ceny emisyjnej akcji uiszczonej przez obejmujących akcje) nie będzie niższa niż 64 000 000 zł. Natomiast nabycie pakietu 85,07% udziałów EL Sp. z o.o. nastąpi za cenę 153 245 zł (łącznie za cenę 63 749 920 zł za 416 udziałów). Nabycie nastąpi pod następującymi warunkami zawieszającymi:

w terminie do 29 czerwca 2007 r. dojdzie do skutku emisji nowych akcji w postaci podwyższenia kapitału zakładowego PPWK przy czym wartość emisji (liczona według ceny emisyjnej akcji uiszczonej przez obejmujących akcje) nie będzie niższa niż 64 000 000 zł, udzielenia przez Radę Nadzorczą PPWK w terminie do 31 grudnia 2006 r. zgody na nabycie własności wszystkich udziałów EL Sp. z o.o.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej firmy PPWK.

Źródło: PPWK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS