Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-09-04| GNSS

ASG-EUPOS bardziej stabilna i wydajniejsza

Od 29 sierpnia ASG-EUPOS pracuje na nowym oprogramowaniu Trimble Pivot Platform. Powinno ono zapewnić lepsze wykorzystanie zasobów sieciowych systemu oraz zwiększyć stabilność i wydajność świadczonych usług.


ASG-EUPOS bardziej stabilna i wydajniejsza <br />
fot. AW
fot. AW

Oprogramowanie zostało dostarczone przez firmę Geotronics Polska w ramach posiadanej przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii asysty technicznej na aplikację Trimble VRS3Net. Oprócz instalacji Trimble Pivot Platform rozbudowano system o nowe serwery obliczeniowe oraz uporządkowano moduły oprogramowania wspomagającego. Uruchomiono m.in. wyspecjalizowane moduły monitorowania systemu, a także włączono moduł obsługi stacji monitorujących.

Zmodernizowany interfejs administracyjny umożliwia administratorom ASG-EUPOS łatwiejsze wykrywanie i szybsze reagowanie na pojawiające się nieprawidłowości w działaniu systemu. Pierwsze dni funkcjonowania nowego oprogramowania pod pełnym obciążeniem produkcyjnym potwierdzają poprawną pracę Trimble Pivot Platform oraz niezakłócony dostęp użytkowników do wszystkich serwisów ASG-EUPOS.

Administratorzy podkreślają, że w związku z instalacją nowego oprogramowania nie nastąpiły żadne zmiany w konfiguracji połączeń użytkowników z systemem. Do łączenia z poszczególnymi serwisami należy więc wykorzystywać dotychczasowe dane dostępowe.

Źródło: ASG-EUPOS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS