Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-09-03| GNSS, Geodezja, Instytucje

Wkrótce szkolenie dla urzędników z ASG-EUPOS

Główny Urząd Geodezji i Kartografii zaprasza na szkolenie dla użytkowników systemu wspomagania pomiarów satelitarnych i nawigacji ASG-EUPOS. Kurs przeznaczony jest dla pracowników służby geodezyjnej i kartograficznej, w szczególności osób wykonujących kontrole materiałów geodezyjnych przy wykorzystaniu przekazanych przez GUGIK odbiorników Trimble R8 GNSS.


Wkrótce szkolenie dla urzędników z ASG-EUPOS

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10-11 października w Hotelu Warmińskim w Olsztynie. Ze względu na lokalizację szkolenie skierowane jest głównie do pracowników SGiK z województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, każda jednostka organizacyjna może zgłosić nie więcej niż dwóch przedstawicieli. O zakwalifikowaniu będzie decydowała kolejność zgłoszeń, przy czym pierwszeństwo będą miały osoby, które nie uczestniczyły wcześniej w tego typu szkoleniach.

Kurs prowadzony będzie przez pracowników GUGiK oraz zaproszonych prelegentów, a każdy z uczestników otrzyma świadectwo jego ukończenia. Szkolenie będzie poświęcone zastosowaniom satelitarnych metod obserwacji w pracach geodezyjnych i kartograficznych i podzielone będzie na trzy bloki tematyczne:
• wykorzystanie serwisów systemu ASG-EUPOS w pomiarach geodezyjnych, w tym wymagania techniczne i uwarunkowania prawne,
• panel dyskusyjny celem omówienia problemów związanych z przyjmowaniem materiałów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego,
• pokaz terenowy wykorzystania mobilnych odbiorników GNSS różnych producentów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, organizator pokrywa koszty zakwaterowania (jeden nocleg), wyżywienia w trakcie szkolenia, a także zapewnia materiały szkoleniowe. Koszty dojazdu i ewentualnych dodatkowych noclegów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram szkolenia zostaną udostępnione na stronie internetowej systemu ASG-EUPOS.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS