wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-03-28| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Firma

Nowy dron - md4-3000

Microdrones wprowadza na rynek nowego drona, poleci szybciej i wyżej, ale jest droższy.


Nowy dron - md4-3000
Pierwszy pokaz największego obecnie aparatu bezzałogowego tej niemieckiej firmy odbył się podczas lutowych targów militarnych IDEX w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i marcowych targów CEBIT w Hanowerze. Obecnie producent podaje więcej informacji na temat swego najnowszego drona.

md4-3000 charakteryzuje większa ładowność i większy pułap niż wcześniejsze modele tego producenta, zmianie uległ kształt korpusu wykonanego z włókien węglowych. Obecne jest on bardziej aerodynamiczny, zmniejszeniu uległa również jego waga. Jednostkę wyposażono w nowe silniki elektryczne z trzyłopatkowym wirnikiem umożliwiające osiągnięcie pułapu 4000 m, a także w wydajniejsze układy elektroniczne pozwalające na szybsze przetwarzanie danych.

Dron może udźwignąć ładunek (kamera, skaner itp.) o wadze do 3 kg, maksymalna waga aparatu wynosi 15 kg, czas lotu do 45 minut, zasięg do 50 km, prędkość 16 m/s.
Za md4-3000 trzeba zapłacić ok. 40 tys. euro.

Microdrones


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
temat Ja już wyjaśniam na tym rynku sieroty z zachodu podają obwiednię absolutnych teoretycznych maksymalnych osiągów z pominięciem wszystkich pozostałych parametrów bez limitów bezpieczeństwa plus marketingowe 20..50%. Zasięg operacyjny takich maszyn wirnikowych nie przekracza kilometra zaś rezerwa bezpieczeństwa typowo musi wynosić 15min lotu. W praktyce jest to dość kosztowne urządzenie na obstukanie pola 1x1km. Nadaje się najbardziej do dokumentacji architektonicznej i reklamowej lub w stromym terenie na niewielkim obszarze, oraz do filmów gdy trzeba się przymierzyć i ująć konkretne zdarzenie. Do wszystkiego innego nadają się UAV skrzydlate. Ten pułap też nie nad punktem startu tylko npm.
 5 
odpowiedz zgłoś
Dane technicne Przy 16m/s po 45 min (max czas lotu) dron pokona odl. 43,2km więc skąd zasięg 50 km. może ktoś wyjaśni mi tą niespójność w podanych parametrach technicznych.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS