wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Studenci inwentaryzują budynek AGH
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-02-14| Sprzęt

Dalmierz Disto do pracy w terenie

Leica Geosystems zaprezentowała ręczny dalmierz laserowy DISTO D510 zaprojektowany do pracy na dworze.


Dalmierz Disto do pracy w terenie

Urządzenie mierzy odległości z dokładnością 1 mm na dystansie do 200 metrów. Wyposażono je w dwie technologie ułatwiające pracę w terenie. Pierwsza to Pointfinder, czyli cyfrowy celownik z 4-krotnym powiększeniem. Dzięki niemu przy pomiarach na dłuższych dystansach nie musimy widzieć promienia lasera, co może być trudne szczególnie w słoneczne dni.

Drugi element ułatwiający pracę w terenie to czujnik pochylenia w zakresie 360° umożliwiający prowadzenie pomiarów pośrednich. W ocenie producenta ułatwia to np. wyznaczenie wysokości drzewa czy budynku pokrytego szkłem.

Poza tym DISTO D510 wyposażono w bezprzewodową wymianę danych Bluetooth. Dzięki temu dalmierz można sparować ze smartfonem z aplikacją Disto Sketch. Importuje ona pomiar z dalmierza, a następnie umożliwia jego opisanie, nakładanie na fotografię czy przetwarzanie do postaci szkicu i przesłanie dalej pocztą elektroniczną.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl



zobacz też:



reklama
reklama





© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt