wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-04| Geodezja, Sprzęt

Leica 3D Disto już w Polsce

Na krajowym rynku ruszyła właśnie sprzedaż innowacyjnego instrumentu pomiarowego Leica 3D Disto. Jednym z trzech oficjalnych dystrybutorów tego produktu w Polsce została firma mierzymy.pl Marek Pudło.


Leica 3D Disto już w Polsce
W ramach współpracy nawiązanej firmą z Leica Geosystems Polska Sp. z o.o. sklep ten będzie w pełni obsługiwał dystrybucję tego narzędzia – prowadził prezentacje przedsprzedażne, organizował szkolenia, uczestniczył w tragach i spotkaniach branżowych i zapewniał pomoc techniczną w trakcie użytkowania.

Leica 3D Disto jest instrumentem pomiarowym, który pozwala mierzyć obiekty w trzech wymiarach. Instrument, wyznaczając za pomocą modułu dalmierczego odległości i określając kąty poziome i pionowe do celu, określa jego współrzędne X, Y i Z. Za pomocą 3D Disto wyznaczymy więc nie tylko wymiary obiektów (jak to ma miejsce podczas używania samego dalmierz laserowego), ale również ich wzajemne położenie w przestrzeni. Wynik pomiaru instrumentem 3D Disto to trójwymiarowy model mierzonych obiektów, w którym można sprawdzić rzeczywiste odległości między poszczególnymi elementami, skontrolować ich geometrię (np. zbadać, czy zmierzone punkty tworzą płaszczyznę albo pod jakim kątem ustawione są do siebie krawędzie ścian), obliczyć pole, objętość czy wysokość. Dane pozyskane przez 3D Disto mogą zostać poddane dalszej obróbce – na podstawie zmierzonych punktów można stworzyć realistyczny model obiektu, poddając go komputerowej wizualizacji. Jednak najważniejsze jest to, że pomierzone punkty mogą zostać wyeksportowane do CAD-owskiego formatu DXF i wykorzystane w tym środowisku do projektowania inżynierskiego.

Instrument Leica 3D Disto przeznaczony jest m.in. dla producentów schodów, mebli, stolarki okiennej i drzwiowej, architektów wnętrz, projektantów instalacji przemysłowych itp.

Źródło: mierzymy.pl


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS