Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2012-09-20| Geodezja, Sprzęt

Nowe narzędzia w Leica 3D Disto

Rok po zaprezentowaniu innowacyjnego dalmierza laserowego 3D Disto fima Leica Geosystems znacznie powiększyła jego możliwości pomiarowe dzięki aktualizacji oprogramowania.


Nowe narzędzia w Leica 3D Disto
W wersji 2.0 oferuje ono m.in.:
• opcję automatycznego skanowania powierzchni w zadanej przez użytkownika gęstości punków,
• narzędzia CAD umożliwiające np. pomiar punktów niedostępnych,
• porady pozwalające na zwiększenie efektywności pracy,
• udoskonalone narzędzie „projector” z opcją definiowania powierzchni pionowych i poziomych.

Leica 3D Disto jest instrumentem pomiarowym, który pozwala mierzyć obiekty w trzech wymiarach. Instrument, wyznaczając za pomocą modułu dalmierczego odległości i określając kąty poziome i pionowe do celu, określa jego współrzędne X, Y i Z. Za pomocą 3D Disto wyznaczymy więc nie tylko wymiary obiektów (jak to ma miejsce podczas używania samego dalmierz laserowego), ale również ich wzajemne położenie w przestrzeni. Wynik pomiaru instrumentem 3D Disto to trójwymiarowy model mierzonych obiektów, w którym można sprawdzić rzeczywiste odległości między poszczególnymi elementami, skontrolować ich geometrię (np. zbadać, czy zmierzone punkty tworzą płaszczyznę albo pod jakim kątem ustawione są do siebie krawędzie ścian), obliczyć pole, objętość czy wysokość. Dane pozyskane przez 3D Disto mogą zostać poddane dalszej obróbce – na podstawie zmierzonych punktów można stworzyć realistyczny model obiektu, poddając go komputerowej wizualizacji. Jednak najważniejsze jest to, że pomierzone punkty mogą zostać wyeksportowane do CAD-owskiego formatu DXF i wykorzystane w tym środowisku do projektowania inżynierskiego.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Korzystanie z Portalu BDOT10k
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama