wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak skanowano największy atlas świata
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-01-08| GNSS, Mapy, Sprzęt

Garmin stawia na GLONASS-a

Podczas odbywających się w Las Vegas targów CES (Consumer Electronics Show) Garmin zaprezentował nowe produkty dla turystów, rowerzystów i kierowców.


Garmin stawia na GLONASS-a

Turystów zaciekawią udoskonalone modele z serii Oregon (600/600t oraz 650/650t, gdzie „t” oznacza wgrane cyfrowe mapy USA). W porównaniu ze starszymi urządzeniami wyróżnia je m.in.:
• odbiornik GPS+GLONASS, który oferuje o około 20% szybszą inicjalizację względem modeli jednosystemowych,
• szybszy procesor,
• dwa razy jaśniejszy ekran, który może być obsługiwany także w rękawiczkach,
• zmodyfikowana obudowa ułatwiająca montaż urządzenia w samochodzie,
• kamera z matrycą 8 Mpx, autofokusem i fleszem, którego w razie potrzeby można użyć jako latarki,
• przyciski funkcyjne przyspieszające np. zapisywanie punktów,
• pojemne akumulatory pozwalające nawet na 16 godzin pracy (650/650t).
Urządzenia wejdą do sprzedaży w I kwartale br. Ich cena będzie się wahać od 400 do 550 dolarów.

Z myślą o rowerzystach Garmin zaprezentował urządzenia Edge 810 i 510. Oprócz wbudowanego odbiornika GPS+GLONASS wyróżnia je możliwość zintegrowania ze smartfonem za pomocą aplikacji Garmin Connect Mobile. Dzięki temu rowerzysta może dzielić się wynikami swoich treningów w mediach społecznościowych, sprawdzać pogodę czy udostępniać aktualną pozycję. Aplikacja jest kompatybilna z systemami Android oraz iOS. Model 810 dostępny jest w sprzedaży za 500 dol., a jego prostsza wersja 510 – za 330 dol.


Garmin udoskonalił ponadto serię osobistych urządzeń nawigacyjnych (PND) nüvi. Nowością są bardziej intuicyjne komunikaty wskazujące trasę przejazdu. Zamiast na nazwach ulic bazują one na charakterystycznych punktach – np. budynkach, sygnalizacji świetlnej czy znakach drogowych. Ponadto urządzenie emituje komunikaty głosowe ostrzegające kierowcę o wypadkach czy korkach. Funkcje te dostępne są w modelach z ekranami o przekątnej od 4,3 do 7 cala.

Źródło: Garmin, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt