Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-09| Geodezja, Ludzie, Instytucje, Kataster

GGK pomoże kujawskim powiatom

5 lipca odbyło się spotkanie głównego geodety kraju Kazimierza Bujakowskiego z przewodniczącym Związku Celowego Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniewem Juszczakiem. W jego trakcie omówiono zasady merytorycznego i finansowego współdziałania związanego z tworzeniem i utrzymaniem baz danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.


GGK pomoże kujawskim powiatom <br />
fot. Wikipedia/Wulfstan
fot. Wikipedia/Wulfstan
Na spotkaniu ustalono, że w najbliższym czasie zostanie podpisane porozumienie o współdziałaniu przy realizacji celów statutowych Związku a ponadto, podjęte zostaną działania w celu określenia potrzeb powiatów członkowskich celem przygotowania do wspólnego projektu ze wsparciem finansowym Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

Zgodnie ze statutem główne cele Związku to:
• tworzenie numerycznej mapy ewidencji gruntów i budynków oraz pozyskiwanie danych ewidencji budynków i lokali;
• przekształcenie analogowej mapy zasadniczej do numerycznej obiektowej mapy zasadniczej;
• założenie geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT);
• informatyzacja zbiorów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz udostępnienie ich poprzez portal internetowy uprawnionym podmiotom.

Prace nad powołaniem Związku zainicjowała Ewa Mes – wojewoda kujawsko-pomorski, działając poprzez wojewódzkiego inspektora nadzoru geodezyjnego i kartograficznego Roberta Cieszyńskiego. Na wniosek 18 rad powiatów z województwa kujawsko-pomorskiego (powiaty: brodnicki, bydgoski, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, mogileński, nakielski, radziejowski, rypiński, sępoleński, toruński, tucholski, wąbrzeski, włocławski, świecki, żniński) 27 kwietnia br. minister administracji i cyfryzacji zarejestrował Związek z siedzibą w Żninie.

Pierwsze zgromadzenie Związku Celowego odbyło się 21 czerwca. Wybrano na nim Zarząd Związku w składzie: przewodniczący Zbigniew Jaszczuk – starosta żniński, wiceprzewodniczący Dorota Gromowska – starosta tucholski, a także członkowie: Krzysztof Maćkiewicz – starosta wąbrzeski, Jarosław Kaszewski – geodeta powiatowy powiatu nakielskiego, Jacek Żbikowski – geodeta powiatowy powiatu aleksandrowskiego.

Powołano również komisję rewizyjną, w skład której weszli: wicestarosta chełmiński Zdzisław Gamański – przewodniczący, starosta włocławski Zbigniew Lewandowski – wiceprzewodniczący, oraz wicestarosta świecki Barbara Studzińska – członek.

Na wniosek rady powiatu aleksandrowskiego zgromadzenie podjęło ponadto uchwałę o włączeniu tego powiatu do Związku. Tym samym jego członkami są już wszystkie powiaty ziemskie województwa kujawsko-pomorskiego.

Źródło: GUGiK, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS