wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-02-15| GIS, Mapy, Instytucje

Kujawsko-pomorska przyroda w sieci

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy udostępniła geoportal, umożliwiający przeglądanie danych przestrzennych o formach ochrony przyrody na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.


Kujawsko-pomorska przyroda w sieci

Serwis dostępny jest pod adresem geoportal.rdos-bydgoszcz.pl. Umożliwia on szybkie i precyzyjne wyszukanie lokalizacji oraz określenie ich położenia w stosunku do obszarów chronionych. Pozwala również na przeglądanie informacji z rejestru form ochrony przyrody, a także udostępnia narzędzia do wykonywania pomiarów oraz analiz przestrzennych. Elementem serwisu jest usługa WMS dostępna pod adresem http://geoportal.rdos-bydgoszcz.pl:8080/geoserver/rdos/wms.

Umożliwienie łatwego dostępu do informacji o obszarach chronionych jest szczególnie ważne dla jednostek samorządu terytorialnego i inwestorów oraz pozwala na usprawnienie współpracy w zakresie ochrony środowiska, w tym ocen oddziaływania na środowisko.

Geoportal RDOŚ w Bydgoszczy jest częścią wewnętrznego systemu informacji przestrzennej funkcjonującego w dyrekcji od 2009 r., który powstał z wykorzystaniem wolnego oprogramowania. System ten podlega ciągłemu rozwojowi, odpowiadając na potrzeby wynikające z zadań statutowych RDOŚ. Jego infrastruktura techniczna została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Źródło: GDOŚ


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS