Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-02-16| Geodezja, Przetargi, Instytucje, Kataster

13,2 proc. nieprawidłowości


Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała na swojej stronie internetowej wyniki przeprowadzonej w zeszłym roku kontroli na miejscu. Kontrole mają na celu zweryfikowanie poprawności wniosków o dopłaty bezpośrednie.

Poziom nieprawidłowości stwierdzony u producentów rolnych ubiegających się o dopłaty bezpośrednie za 2005 r. wynosi 13,2%. Kontrole na miejscu mające na celu zweryfikowanie poprawności wniosków objęły ok. 96 tys. gospodarstw.
Poziom kontroli był zróżnicowany, w zależności od województwa. Najwięcej wizyt na miejscu przeprowadzono w województwie mazowieckim, świętokrzyskim i lubelskim, a najmniej w województwie lubuskim i opolskim. Zróżnicowanie to było wynikiem liczby złożonych wniosków w ramach płatności bezpośrednich oraz przyjętego poziomu kontroli.
Szczegółowe wyniki stwierdzonego poziomu nieprawidłowości zawiera tabela:

województwo
dolnośląskie
16,0%
kujawsko-pomorskie 11,2%
lubelski
16,4%
lubuskie
18,4%
łódzkie
12,1%
małopolskie
13,2%
mazowieckie
18,5%
opolskie
6,4%
podkarpackie
11,8%
podlaskie
16,5%
pomorskie
16,3%
śląskie
16,6%
świętokrzyskie
10,1%
warmińsko-mazurskie 23,7%
wielkopolskie 8,3%
zachodniopomorskie
15,0%
średnia 13,2%

Źródło: ARiMR


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS