Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-25| GIS, Edukacja, Ludzie

Piąta szansa na stypendium im. Anny Pasek

Właśnie ruszył nabór do piątej edycji konkursu stypendialnego organizowanego przez fundację im. Anny Pasek. Doktoranci zajmujący się GIS-em lub teledetekcją środowiska mogą w niej zdobyć 45 tys. zł.


Piąta szansa na stypendium im. Anny Pasek

Tak jak przed rokiem, stypendium podzielone jest na dwie nierozerwalne części: stypendium badawcze – 20 tys. zł., (przeznaczone na realizację rocznego projektu badawczego) oraz personalne – 25 tys. zł (pozostające w gestii stypendysty). Stypendium badawcze w przeciwieństwie do personalnego podlega rozliczeniu. Zwycięzca otrzyma także darmową licencję edukacyjną na oprogramowanie ArcGIS Desktop wraz ze wsparciem technicznym.

Adresatami stypendium są doktoranci polskich instytucji naukowych (w tym w trudnej sytuacji materialnej), podejmujący tematykę z zakresu dowolnej dyscypliny naukowej, jednak stosujący w swych badaniach techniki i narzędzia GIS oraz teledetekcji środowiska, a dodatkowo wyniki ich badań powinny mieć znaczenie praktyczne. Osoba ubiegająca się o stypendium, musi spełniać łącznie wymienione poniżej warunki:
• jest obywatelem Rzeczypospolitej Polski,
• jest doktorantem, uczestnikiem pierwszego, drugiego lub trzeciego roku studiów doktoranckich, dowolnej uczelni lub placówki naukowej na terenie Polski,
• na dzień 16 listopada 2012 r. nie ukończyła 30 lat (32 lat w przypadku korzystania z urlopu macierzyńskiego/wychowawczego),
• w prowadzonych przez siebie badaniach naukowych twórczo wykorzystuje narzędzia i techniki Systemów Informacji Geograficznej i/lub teledetekcji środowiska,
• prowadzone przez nią badania mają potencjalne znaczenie praktyczne.

Dokumenty należy składać do 16 listopada br. Zwycięzca zostanie wyłoniony do końca stycznia 2013 r.

Szczegółowe informacje

Życie Anny Pasek stanowiło doskonały przykład wyczucia proporcji między nauką, której bezgranicznie poświęcała się w ciągu większości roku akademickiego, a zasłużonym odpoczynkiem, przyjmującym w przypadku Anny postać wakacyjnych wypraw w najpiękniejsze i wciąż dzikie zakątki świata. Fundacja, powołana ku pamięci Anny Pasek, stawia sobie za jeden z celów wsparcie osób podobnych Annie, dzielących z nią talent badacza oraz pasję odkrywania świata. Wyrazem tego wsparcia jest stypendium naukowe ustanowione przez Fundację. Stypendium ma umożliwić młodym, zdolnym naukowcom pełne skoncentrowanie się na prowadzonych przez nich badaniach, tak, by wyjazdy zagraniczne były dla nich możliwością rozwoju naukowego lub szansą interesującego wypoczynku, a nie przykrą koniecznością emigracji zarobkowej.

Źródło: Fundacja im. Anny Pasek


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS