Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-05-14| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

Kiedy nowe mapy Apple'a?

Zapowiadane od dawne nowe, trójwymiarowe mapy firmy Apple zostaną udostępnione najprawdopodobniej wraz z szóstą wersją systemu operacyjnego iOS – donosi portal 9to5mac.com.


Kiedy nowe mapy Apple'a? <br />
fot. C3 Technologies
fot. C3 Technologies

Na razie firma korzysta z map Google’a, ale od dłuższego czasu pracuje nad własną aplikacją mapową. Będzie ona bazowała na technologiach spółek Placebase, Poly9 i C3 Technologies, wykupionych w ostatnich latach przez Apple’a.

Główną zaletą nowej wersji iOS Maps ma być realistyczne i szybkie prezentowanie danych w trzech wymiarach, a także na zdjęciach panoramicznych z poziomu ulicy. Cecha ta jest zasługą przede wszystkim rozwiązań szwedzkiej firmy C3 Technologies, która opracowała technologię do zautomatyzowanego generowania szczegółowych modeli terenu i zabudowy na podstawie zdjęć lotniczych.

System iOS 6 oraz nowa aplikacja mapowa zostaną zaprezentowane najprawdopodobniej podczas Apple’s World Wide Developers Conference w połowie czerwca br.

Źródło: 9to5mac.com, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS