Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-01-30| GNSS, Mapy, Software

Garmin z Jabłkiem do latania i biegania

Podczas targów iWorld w San Francisco firma Garmin zaprezentowała pakiet nowych aplikacji lokalizacyjnych dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Apple iOS.


Garmin z Jabłkiem do latania i biegania
Nową wersję aplikacji nawigacyjnej StreetPilot onDemand dla kierowców zintegrowano z serwisami Facebook, foursquare oraz Wikipedią. Dzięki temu jej użytkownik może łatwo powiadomić znajomych o aktualnym położeniu, a także przeczyć artykuł z Wikipedii o mijanych właśnie miejscach.

Aplikacja Garmin Tracker służy natomiast to monitorowania położenia osób, zwierząt czy przedmiotów z wykorzystaniem odbiornika GTU 10. Dzięki niej za pomocą iPhone’a czy iPada można sprawdzać aktualną pozycję śledzonego obiektu, jak również wyznaczyć tzw. geopłot. Gdy GTU 10 znajdzie się poza nim, Garmin Tracker powiadomi nas o tym.

Garmin Fit to z kolei nowość dla cyklistów i biegaczy, która zamienia iPhone’a w rozbudowane narzędzie treningowe. Ich użytkownik może nie tylko śledzić postępy swoich treningów, ale i dzielić się nimi z użytkownikami internetu.

OpenCaching app przeznaczone jest natomiast dla miłośników gier terenowych typu geocaching, polegających na odnajdywaniu ukrytych skarbów z wykorzystaniem odbiorników GPS. Ostatnia nowość dla systemów iOS to Garmin Pilot My-Cast – narzędzie dla pilotów do planowania lotu.

Źródło: Garmin, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS