wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-29| GNSS, Sprzęt

Nowe modele odbiorników Garmina z GLONASS-em

Firma Garmin wprowadza na polski rynek udoskonalone wersje ręcznych odbiorników GPS z serii eTrex. Są one pierwszymi na świecie popularnymi odbiornikami z możliwością równoczesnego śledzenia satelitów GPS i GLONASS.


Nowe modele odbiorników Garmina z GLONASS-em

Nowe modele wyróżniają się przyjaznym interfejsem użytkownika, wysoką ergonomią oraz rozszerzonymi możliwościami korzystania z map (wsparcie i obsługa obszernej bazy map kartograficznych oraz oprogramowania Garmin). Debiutujące modele z serii eTrex to rozwiązanie polecane zarówno początkującym entuzjastom pieszych wędrówek, jak i wytrawnym globtroterom. Dodatkowo urządzenia eTrex są wygodnym narzędziem do geocachingu, a długi czas pracy na baterii (do 25 godzin) umożliwia swobodne korzystanie z urządzenia również w trakcie długich wędrówek.

Dla tych, którzy poszukują niedrogiej, ale w pełni funkcjonalnej ręcznej nawigacji, Garmin oferuje model eTrex 10. Wyposażony jest on w monochromatyczny ekran, który zapewnia bardzo dobrą widoczność także w słoneczne dni. Urządzenie dysponuje również podstawową mapą świata umożliwiającą szybkie określenie lokalizacji. Urządzenie wyposażone zostało w wodoodporną obudowę, zgodną ze standardem IPX 7, dzięki czemu niestraszne mu nagłe załamanie pogody. Czas pracy na baterii wynosi ponad 20 godzin.

Modele eTrex 20 i eTrex 30 wyposażone zostały w udoskonalony ekran 2,2 cala wyświetlający 65 tys. kolorów i gwarantujący czytelność nawet przy dużym nasłonecznieniu. Obudowa skonstruowana została z myślą o zastosowaniu w ekstremalnych warunkach – nie straszny jej brud, kurz, błoto czy wilgoć. Opcjonalnie dostępne uchwyty pozwalają korzystać z urządzeń na rowerze, w pojeździe terenowym, na motocyklu, w łodzi czy samochodzie. ETrex 20 i 30 kompatybilne są również z mapami morskimi (BlueChart g2), drogowymi (City Navigator) i topograficznymi (Garmin TOPO) wybranych obszarów. Obydwa urządzenia zostały wyposażone w gniazdo kart SD oraz 1,7 GB pamięci wewnętrznej, dzięki czemu po załadowaniu opcjonalnych map można od razu wyruszyć na szlak.

Każdy użytkownik może dodatkowo bezpłatnie pobrać aplikację BaseCamp – darmowe narzędzie do przygotowania planu podróży, który z komputera można przenieść do urządzenia eTrex. Zaletą korzystania z BaseCamp jest możliwość skorzystania z map TOPO wgranych na kartę microSD bez konieczności ich odblokowywania i instalacji na komputerze. Wystarczy tylko podłączyć urządzenie GPS do komputera lub skorzystać z czytnika kart, aby rozpocząć planowanie podróży z możliwością uzyskania podglądu 3D na pececie lub Macu. Korzystając z Track Draw, użytkownicy mogą dokładnie prześledzić trasę oraz zmiany wysokości, co umożliwia odpowiednio wczesne ustalenie poziomu trudności zaplanowanej wycieczki.

Odbiornik eTrex 30, oprócz wymienionych wcześniej funkcji, oferuje możliwość skorzystania z 3-osiowego elektronicznego kompasu oraz barometrycznego wysokościomierza, który dodatkowo posłuży także do obserwacji zmian pogody. Ponadto eTrex 30 pozwala na bezprzewodowe przesyłanie informacji pomiędzy innymi urządzeniami Garmin. Model ten to optymalne rozwiązanie dla globtroterów oraz entuzjastów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, którzy chcą mieć wygodny dostęp do jak najszerszego spektrum informacji.

Nowe modele zapewniają pełne wsparcie dla geocachingu w wersji cyfrowej. Na ekranie nawigacji udostępniane są wszystkie niezbędne dane, takie jak współrzędne, ukształtowanie i rodzaj terenu, poziom trudności, podpowiedzi i opisy. Aby rozpocząć zabawę w geocaching z eTrex, wystarczy pobrać pliki GPX ze strony OpenCaching.com.

Sugerowana cena detaliczna dla modeli eTrex 10 i 20 wynosi odpowiednio 119 i 199 euro. W przypadku modelu eTrex 30 należy się liczyć z wydatkiem na poziomie 249 euro.

Źródło: Manejo


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS