Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2011-09-29 | GNSS, Sprzęt

Nowe modele odbiorników Garmina z GLONASS-em

Firma Garmin wprowadza na polski rynek udoskonalone wersje ręcznych odbiorników GPS z serii eTrex. Są one pierwszymi na świecie popularnymi odbiornikami z możliwością równoczesnego śledzenia satelitów GPS i GLONASS.


Ilustracja: Nowe modele odbiorników Garmina z GLONASS-em

Nowe modele wyróżniają się przyjaznym interfejsem użytkownika, wysoką ergonomią oraz rozszerzonymi możliwościami korzystania z map (wsparcie i obsługa obszernej bazy map kartograficznych oraz oprogramowania Garmin). Debiutujące modele z serii eTrex to rozwiązanie polecane zarówno początkującym entuzjastom pieszych wędrówek, jak i wytrawnym globtroterom. Dodatkowo urządzenia eTrex są wygodnym narzędziem do geocachingu, a długi czas pracy na baterii (do 25 godzin) umożliwia swobodne korzystanie z urządzenia również w trakcie długich wędrówek.

Dla tych, którzy poszukują niedrogiej, ale w pełni funkcjonalnej ręcznej nawigacji, Garmin oferuje model eTrex 10. Wyposażony jest on w monochromatyczny ekran, który zapewnia bardzo dobrą widoczność także w słoneczne dni. Urządzenie dysponuje również podstawową mapą świata umożliwiającą szybkie określenie lokalizacji. Urządzenie wyposażone zostało w wodoodporną obudowę, zgodną ze standardem IPX 7, dzięki czemu niestraszne mu nagłe załamanie pogody. Czas pracy na baterii wynosi ponad 20 godzin.

Modele eTrex 20 i eTrex 30 wyposażone zostały w udoskonalony ekran 2,2 cala wyświetlający 65 tys. kolorów i gwarantujący czytelność nawet przy dużym nasłonecznieniu. Obudowa skonstruowana została z myślą o zastosowaniu w ekstremalnych warunkach – nie straszny jej brud, kurz, błoto czy wilgoć. Opcjonalnie dostępne uchwyty pozwalają korzystać z urządzeń na rowerze, w pojeździe terenowym, na motocyklu, w łodzi czy samochodzie. ETrex 20 i 30 kompatybilne są również z mapami morskimi (BlueChart g2), drogowymi (City Navigator) i topograficznymi (Garmin TOPO) wybranych obszarów. Obydwa urządzenia zostały wyposażone w gniazdo kart SD oraz 1,7 GB pamięci wewnętrznej, dzięki czemu po załadowaniu opcjonalnych map można od razu wyruszyć na szlak.

Każdy użytkownik może dodatkowo bezpłatnie pobrać aplikację BaseCamp – darmowe narzędzie do przygotowania planu podróży, który z komputera można przenieść do urządzenia eTrex. Zaletą korzystania z BaseCamp jest możliwość skorzystania z map TOPO wgranych na kartę microSD bez konieczności ich odblokowywania i instalacji na komputerze. Wystarczy tylko podłączyć urządzenie GPS do komputera lub skorzystać z czytnika kart, aby rozpocząć planowanie podróży z możliwością uzyskania podglądu 3D na pececie lub Macu. Korzystając z Track Draw, użytkownicy mogą dokładnie prześledzić trasę oraz zmiany wysokości, co umożliwia odpowiednio wczesne ustalenie poziomu trudności zaplanowanej wycieczki.

Odbiornik eTrex 30, oprócz wymienionych wcześniej funkcji, oferuje możliwość skorzystania z 3-osiowego elektronicznego kompasu oraz barometrycznego wysokościomierza, który dodatkowo posłuży także do obserwacji zmian pogody. Ponadto eTrex 30 pozwala na bezprzewodowe przesyłanie informacji pomiędzy innymi urządzeniami Garmin. Model ten to optymalne rozwiązanie dla globtroterów oraz entuzjastów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, którzy chcą mieć wygodny dostęp do jak najszerszego spektrum informacji.

Nowe modele zapewniają pełne wsparcie dla geocachingu w wersji cyfrowej. Na ekranie nawigacji udostępniane są wszystkie niezbędne dane, takie jak współrzędne, ukształtowanie i rodzaj terenu, poziom trudności, podpowiedzi i opisy. Aby rozpocząć zabawę w geocaching z eTrex, wystarczy pobrać pliki GPX ze strony OpenCaching.com.

Sugerowana cena detaliczna dla modeli eTrex 10 i 20 wynosi odpowiednio 119 i 199 euro. W przypadku modelu eTrex 30 należy się liczyć z wydatkiem na poziomie 249 euro.

Źródło: Manejo


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

garniak w sumie atrakcyjna oferta cenowa, ciekawe jak to sobie poradzi z glonassem bo wczesniejsze wersje np 60csx swietnie sie spisuje bez udzialu glonassa...hmm szybszy fix lub wlasnie dluzej bo za duzo mocy bedzie do tego potrzebne. ciekawe
  



zobacz też:

GPSMAP 62 z aparatem cyfrowym

Firma Garmin wprowadza na rynek dwa nowe urządzenia do nawigacji z serii GPSMap 62. Oba debiutujące modele, GPSMap 62stc...

Nowości od Garmina

Rino, eTrex, Astro i GPSMAP 62 – to cztery udoskonalone produkty, jakie w ostatnich dniach pojawiły się w ofercie...

Bezpłatne mapy miast od Garmina

W ramach organizowanej przez firmę Garmin promocji do wybranych zestawów nawigacyjnych pakiet map cityXplorer...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
KNG Dahlta w Tatrach
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
księżyce Marsa nazywają się Fobos i Deimos?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Wacław Jan Laska (1862-1943)

Wacław Jan  Laska (1862-1943)
Wacław Laska urodził się 24 sierpnia 1862 roku w Pradze. Studiował matematykę i fizykę na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Karola Ferdynanda w Pradze. Studia ukończył rozprawą na temat teorii liniowych równań różniczkowych. Po uzyskaniu w 1890...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1968
Firma Wild z Heerbrugg (Szwajcaria) produkuje pierwszy dalmierz elektroniczny działający na zasadzie wiązki promieni podczerwonych - DI10 Distomat.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama