wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-06| GNSS, Mapy, Sprzęt, Software

GPSMAP 62 z aparatem cyfrowym

Firma Garmin wprowadza na rynek dwa nowe urządzenia do nawigacji z serii GPSMap 62. Oba debiutujące modele, GPSMap 62stc i GPSMap 62sc, wyposażone zostały w aparat cyfrowy z matrycą 5 megapikseli oraz funkcjami autofocus i automatycznego geotagowania zdjęć.


GPSMAP 62 z aparatem cyfrowym

Kolorowy ekran o przekątnej 2,6” umożliwiający odczytanie informacji także przy dużym nasłonecznieniu, ergonomicznie rozmieszczone przyciski, intuicyjny interfejs, odbiornik GPS o podwyższonej czułości, antena typu quad helix oraz czas pracy na baterii sięgający nawet do 16 godzin – to najważniejsze cechy tych produktów.

Urządzenia wyposażone są w 3,5 GB wbudowanej pamięci oraz zapewniają wodoodporność zgodną ze standardem IPX7, co pozwala wykonywać zdjęcia praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych. Po podłączeniu, za pomocą kabla USB, GPSMAP 62stc i GPSMAP 62sc do komputera i zalogowaniu się do serwisu my.Garmin.com możemy prosto i szybko przygotować fotorelacje z naszych podróży, które potem udostępnimy online naszym znajomym lub rodzinie.

Model z oznaczeniem „t” wzbogacono o preinstalowaną rekreacyjną mapę Europy w skali 1:100 tys., z zaznaczonym ukształtowaniem terenu, umożliwiającą przeglądanie detali na poziomie ulic. Mapa uwzględnia także sieć najważniejszych szlaków komunikacyjnych, drogi w obrębie miast, koryta rzek, jeziora oraz parki, lasy i rezerwaty przyrody. Dodatkowo możemy wyszukiwać punkty użyteczności publicznej (wraz z opisami) według nazwy lub znajdujące się w pobliżu naszej lokalizacji. Szczegółowość odwzorowania terenu zależna jest od obszaru.

Każda nawigacja z serii GPSMAP 62 jest kompatybilna z mapami rastrowymi Garmin, które można pobrać z serwisu BirdsEye Select. Dodatkowo, w ramach społeczności Garmin Connect, użytkownicy otrzymają bezpłatnie oprogramowanie Garmin Custom Maps, dzięki któremu można przekonwertować dowolne mapy papierowe lub cyfrowe do standardu zgodnego z urządzeniami Garmin. Nie mogło też zabraknąć wsparcia dla City Navigator, czyli nawigowania przy wykorzystaniu komend głosowych oraz obsługi specjalistycznych map Blue Chart g2 przeznaczonych dla żeglarzy. Najnowsze urządzenia z serii GPSMAP 62 są również kompatybilne z mapą Garmin Topo Polska 2011 odwzorowującą drogi, piesze i rowerowe szlaki turystyczne, granice Parków Narodowych i innych obszarów chronionych oraz specjalnych kategorii POI na oznaczenie szczytów, przełęczy, skrzyżowań szlaków i stacji ratunkowych GOPR.

Nowe urządzenia powinny być dostępne w sprzedaży pod koniec lipca br. Sugerowane ceny detaliczne dla modeli GPSMAP 62sc i GPSMAP 62stc zostały ustalone na poziomie odpowiednio 499 euro i 549 euro.

Źródło: Manejo


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS