wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-06| GNSS, Sprzęt

Nowości od Garmina

Rino, eTrex, Astro i GPSMAP 62 – to cztery udoskonalone produkty, jakie w ostatnich dniach pojawiły się w ofercie amerykańskiej firmy Garmin.


Nowości od Garmina

Rino to seria komunikatorów radiowych z wbudowanym odbiornikiem GPS. Składa się ona z trzech nowych modeli (610, 650 oraz 655t), które umożliwiają porozumiewanie się na dystansie do około 36 km. W porównaniu ze starszymi modelami wzbogacono je m.in. o 2,6-calowy dotykowy, kolorowy ekran, wysokościomierz barometryczny oraz kompas. Poza odczytywaniem własnej pozycji i porozumiewaniem się przez radio (w tym także wysyłaniem wiadomości tekstowych) modele Rino umożliwiają odczytywanie współrzędnych innych użytkowników tego urządzenia i wyświetlanie ich na mapie. Najbardziej rozbudowana wersja (655t) oferuje ponadto wbudowany aparat cyfrowy 5 Mpx. Na jednym zestawie baterii urządzenie działa do 18 godzin. Seria ta ma wejść do sprzedaży w III kwartale br.

Możliwość wykonywania zdjęć z geotagami wprowadzono także do odbiornika turystycznego GPSMAP 62. Aparat będzie dostępny w modelach 62stc i 62sc.

Firma Garmin zdecydowała się także na odświeżenie swojej najpopularniejszej serii odbiorników turystycznych eTrex. Firma wprowadziła do sprzedaży trzy nowe modele: eTrex 10, 20 i 30. Wszystkie one wyróżniają się udoskonaloną ergonomiczną obudową, poprawionym interfejsem użytkownika, wbudowanymi narzędziami do geocachingu oraz lepszą energooszczędnością (na jednym zestawie baterii mogą pracować do 25 godzin).
Najprostszy model eTrex 10 posiada monochromatyczny ekran. Odbiorniki 20 i 30 wyposażone są natomiast w wyświetlacz kolorowy (65 tys. kolorów), a eTrex 30 dodatkowo w kompas i wysokościomierz barometryczny. Seria ta ma wejść do sprzedaży w III kwartale br., a cena odbiornika będzie zaczynać się od 119 dolarów.

Ciekawostką jest także nowy odbiornik Astro 320, przeznaczony do śledzenia czworonogów. Jego nowa wersja może monitorować położenie do 10 psów na dystansie do 15 km.

Źródło: Garmin, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS