Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-10-31| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

"Jabłko" połknęło C3

Dopiero kilka miesięcy po sfinalizowaniu transakcji wiadomo już, kto kupił szwedzką firmę C3 Technologies, znaną z innowacyjnej technologii do generowania modeli 3D.


"Jabłko" połknęło C3 <br />
fot. C3 Technologies
fot. C3 Technologies
Według niepotwierdzonych informacji portalu 9to5mac.com jest to amerykańska korporacja Apple. Wartość umowy nie jest znana – eksperci szacują, że może opiewać na około 240 mln dolarów.
Byłaby to już druga transakcja tego giganta na rynku modelowania miast w 3D. Wcześniej firma Apple kupiła bowiem spółkę Poly9.

Należąca wcześniej do koncernu SAAB firma C3 Technologies znana jest z innowacyjnej technologii do zautomatyzowanego generowania szczegółowych modeli terenu i zabudowy na podstawie zdjęć lotniczych (ich przetworzenie do postaci modeli 3D zajmuję mniej więcej pięciokrotność długości nalotu).
Zdaniem ekspertów patent C3 Technologies ma pomóc Apple’owi uniezależnić się od Google Maps, mimo że obie korporacje przedłużyły w połowie tego roku umowę o współpracy ws. wykorzystania tych map. Świadczyć o tym może nie tylko kupno C3, ale i wcześniejsze przejęcie kartograficznej spółki Placebase. Efektem tych zakupów najprawdopodobniej będzie nowa aplikacja lokalizacyjna dla urządzeń z systemem operacyjnym iOS, która zaoferuje nie tylko mapy, ale i realistyczne modele miast.

Źródło: 9to5mac.com, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS