wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-03-28| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Zostawcie obowiązkową praktykę

W wypowiedziach dla „Rzeczpospolitej” przedstawiciele zarówno GUGiK, jak i organizacji geodezyjnych opowiadają się za pozostawieniem obowiązkowej praktyki zawodowej w deregulowanych zawodach (tj. pomiary podstawowe, redakcja map, teledetekcja).


Zostawcie obowiązkową praktykę <br />
fot. AW
fot. AW
Włodzimierz Kędziora, sekretarz generalny Stowarzyszenia Geodetów Polskich, zwraca uwagę, że niemal we wszystkich krajach Unii Europejskiej dostęp do zawodu geodety jest regulowany, a bez praktyki zawodowej i egzaminu absolwenci nie będą gotowi do pracy w tych specjalnościach. Wtóruje mu Bogdan Grzechnik, prezes Geodezyjnej Izby Gospodarczej.

Dyrektor Departamentu Nadzoru, Kontroli i Organizacji Służby Geodezyjnej i Kartograficznej GUGiK Andrzej Zaręba uspokaja natomiast, że deregulacja nie obniży jakości usług, a dzięki niej młodzi geodeci będą mogli szybciej awansować. Urząd popiera organizacje geodezyjne w kwestii praktyk zawodowych. Proponuje jednak, by były one krótsze, niż jest to wymagane obecnie.

Jak wynika z danych cytowanych przez dziennik, obecnie 21 tys. geodetów ma uprawnienia zawodowe, w tym 678 w deregulowanych zakresach 3., 6. i 7.

Więcej w dzisiejszym papierowym wydaniu „Rzeczpospolitej” na s. C2 (z 28 marca) lub w internecie.

Źródło: ?Rz?, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS